Kosmetyki naturalne nadzwyczaj modne. Kto będzie z nich rad?

Środki masowego przekazu trąbią ciągle o wielkim powrocie do natury a także reklamują wszystko to, co czerpie od Matki Ziemi. Z owej przyczyny atrakcyjne robią się kosmetyki z naturalnymi komponentami, a również domowe preparowanie preparatów do pielęgnacji włosów czy skóry.

kosmetyki naturalne kraków

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Czy jednak każdy może używać kosmetyków naturalnych?
Pamiętajmy o tym, że nie wszystko, co czerpie z przyrody jest zdrowe. Pewne substancje działają w niedużych stosunkach leczniczo, w większych jednak zachowują się niczym trucizna. Toteż przezornie z naturalnymi kosmetykami powinny obchodzić się jednostki ze skłonnościami do alergii, bo kontakt z mocno działającym specyfikiem może wywołać podrażnienie albo opuchliznę. Najodpowiedniej przeprowadzić test uczuleniowy na niedużym, niewidocznym kawałku skóry. Ludzie z tendencją do alergii nie powinni zaopatrywać się również w półfabrykaty do samodzielnego komponowania kosmetyków naturalnych – są to silnie działające substraty, które nawet na zdrowej skórze mogą wywołać podrażnienie. W tychże przypadkach rekomenduje się stosowanie produktów do cery wrażliwej – obejrzyj kosmetyki naturalne z Krakowa.
Sporty wodne

Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com
ćwiczenia akrobatów

Autor: restoncommunitycenter
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej panie nie używały szminek, ażeby wygładzić usta – nakładały miód, gdy pragnęły posiadać śliczne włosy, myły je w deszczowej wodzie albo w piwie.

Onegdaj świeże zioła można było odszukać na łące, zaś te jednostki, które się na nich znały jak też wiedziały, kiedy oraz w jaki sposób je zbierać, mogły preparować z ziół kosmetyki naturalne, dzięki jakim ciało, włosy jak też paznokcie (zobacz – podologia gliwice) na długo zachowały młody wiek i zdrowy wygląd. Współcześnie wraca moda na kosmetyki naturalne Kraków, zapytajmy więc nasze rodzicielki i babcie, w jaki sposób wcześniej dbały o własną krasę.