Tłoczony sok jabłkowy – wprowadź go do codziennej diety swoich pociech, a szybko dostrzeżesz różnicę

Dzieci są oczkiem w głowie dla rodziców. Każdego dnia starają się dać im wesołe dzieciństwo, nie tylko spędzając z nimi miłe chwile, kupując im dobre odzież, książki i zabawki czy urzeczywistniając ich pragnienia, ale także zapewniając należytą dietę. Poza smacznymi, pełnymi warzyw posiłkami, powinniśmy również zastąpić tak kochane przez maluchów gazowane napoje oraz wybrać tłoczony sok jabłkowy.

owoce

Autor: Bakalland
Źródło: Bakalland
Tłoczone soki jabłkowe produkowane są jedynie ze świeżych owoców. Niejednokrotnie dodawane są do nich różne sezonowe odmiany wiśni, aronii lub porzeczek, jakie dodatkowo wzbogacają ich smak. Dzieci jednak na ogół przepadają za sokiem jabłkowym, bez dodatków, ponieważ najbardziej im smakuje. Sok można wziąć ze sobą i do szkoły, i na wycieczkę czy spacer. Chociaż najczęściej kupujemy je w większych, pięcio-litrowych kartonach, to nie ma żadnej przeszkody, aby nalać je do innej butelki, właściwej dla maluszka. Tłoczony sok jabłkowy jest niezwykle istotnym elementem codziennej diety, gdyż zawiera dużo cennych witamin, między innymi witaminę C, jaka jest szczególnie potrzebna w czasie zimy, gdy z łatwością można się przeziębić.

Soki jabłkowe przeciwdziałają też problemom z brzuszkiem, gdyż poprawiają metabolizm. Dzięki temu, że mają przepyszny, nie uatrakcyjniany cukrami smak, dzieciaki z chęcią go piją oraz wielokrotnie same rezygnują z uwielbianej jak dotąd coli, gdyż smak jabłek jest dla nich

owoce

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

o wiele lepszy. Jeżeli mimo wszystko wolą napoje (sprawdź ofertę w pizza Lubin cuprum ) z bąbelkami, odstawiajmy je powoli, aż po pewnym czasie uda nam się całkowicie z nich zrezygnować. Są niezdrowe nie tylko przez zawartość substancji chemicznych, ale także dlatego, iż powodują niszczenie szkliwa, przez co dzieciaki muszą częściej zmagać się z niepotrzebnymi problemami z zębami.

Stawiając na naturalne soki możesz nie tylko zapewnić swojemu dziecku zdrowie, lecz także dajesz mu dużo przyjemności z picia naturalnych napojów. Chociaż to woda jest propagowana jako najzdrowsza i najlepsza dla organizmu, to naturalne soki dają mu istotne do jego odpowiedniego funkcjonowania składniki. Nie zapominaj, by nie wybierać soczków z koncentratów, gdyż owocowe nektary robione są z reguły z owoców przetworzonych, jakie tracą znaczną część swych walorów odżywczych. Tłoczony sok jabłkowy ze świeżych owoców to świetny napój dla całej rodziny.