Następstwa braku higieny jamy ustnej

Higiena jamy ustnej jest wyjątkowo istotną częścią naszej porannej toalety. Warto myśleć o regularnym myciu zębów. Z jednej strony chcemy mieć białe zęby, więc je szczotkujemy, z drugiej natomiast należy wiedzieć o tym, że zbyt mocne ruchy mogą prowadzić do zdarcia szkliwa, co może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Zęby zaatakowane przez bakterie są niezwykle poważnym problemem. Wpływają one na cały organizm i jego funkcjonowanie. Dla wszystkich jest jasne, że chore uzębienie szpeci wygląd, ale rzadko kiedy mówimy o tym, że może się to przyczynić do bardzo poważnych innych schorzeń. Często zwyczajny niewłaściwy zgryz przyczynia się już do częstych bólów głowy. Źródłem złego zgryzu mogą być rozmaite niewłaściwe działania z wczesnego dzieciństwa, bezsensowne używanie smoczków, czy karmienie w pozycji leżącej mogą mieć na to duży wpływ. Natomiast bakterie, które zadomowią się w zębie, mogą przez krew wędrować po całym naszym organizmie. Często zdarza się, że przyczyniają się one do zapalenie stawów, czasami skutkiem tego mogą być trwałe uszkodzenia. Przykłady na .

Następną chorobą jest przykładowo zapalenie zatok. Bakterie zamieszkujące w zębie mogą bowiem całkiem bezproblemowo przeniknąć do zatok, zwłaszcza przy leczeniu kanałowym. Bakterie mogą również w prosty sposób przedostać się do serca. Taka sytuacja jest wyjątkowo niebezpieczna i przyczynia się do zapalenia mięśnia sercowego. Powszechnie słyszy się, że choroby migdałków są skutkiem spożywania zimnych lodów i napojów, jednak w rzeczywistości przyczyną tego są również bakterie zębowe. Bakterie ponadto są zdolne przedostać się nawet do nerek i przyczynić się do ich groźnej infekcji. Trzeba więc ciągle czyścić zęby, aby nie tylko były zdrowe, ale żeby także pięknie wyglądały – więcej na serwisie aurident.

Poza naturalnymi plusami związanymi ze zdrowiem i higieną, regularne szczotkowanie zębów to także oszczędność pieniędzy. Wizyta (Polecamy stomatolog na wołominie) u dentysty to spory koszt w każdym mieście. Od czasu do czasu jest tak, że w niektórych regionach jest taniej, ale ceny tego typu usług są raczej porównywalne. Gabinet stomatologiczny bierze za zwykłą wizytę w granicach stu pięćdziesięciu złotych. Jeżeli jednak dochodzi do groźnych uszkodzeń i należy wyrwać zęba, to implanty mogą kosztować już bardzo dużo pieniędzy. Pamiętajmy więc o zdrowych i czystych zębach, nie tylko dla zdrowia, ale też dla oszczędności.