Sprawdzone przepisy na ciasta to te, które znamy z dzieciństwa. Kulinarne sekrety przekazywane są często z pokolenia na pokolenie. Dziś coraz częściej szukamy jednak inspiracji w sieci

Mogłoby się wydawać, że znaleźć odpowiedni przepis na ciasto, to teraz żaden problem. Można pop prostu odpalić laptopa , a następnie wpisać do wyszukiwarki odpowiednie hasło.

Jeśli jednak choć trochę znamy się pieczeniu, to na pewno przekonaliśmy się nieraz, że przepisy na ciasta – dla przykładu:: przepisy na ciasta – potrafią się od siebie bardzo różnić. Upiec dobry tort lub szarlotkę, to nieraz naprawdę trudne zadanie. Dlatego najpierw zadbajmy o jak najlepszy przepis. Pomyślmy, gdzie jedliśmy ostatnio jakieś szczególnie pyszne

ciastka

Autor: Shari’s Berries
Źródło: http://www.flickr.com

ciasto i jeżeli to możliwe, skontaktujmy się z osobą, która je upiekła. Docenimy wówczas czyjeś umiejętności i, a przy okazji poszerzymy własne. Jeżeli jednak nie znamy takiej osoby, to w ostateczności pozostaje nam plan B, czyli poradniki kucharskie albo wyszukiwarka online. Nie otwierajmy jednak wątpliwego pochodzenia poradnika lub byle jakiej strony. Zwróćmy uwagę na doświadczenie kulinarne, autora książki lub portalu. W przypadku przepisów zamieszczonych w sieci, warto zainteresować się też niektórymi blogami. Blogerzy to przeważnie osoby, które chcą podzielić się swoją pasją. Tacy piekarze mogą nieraz udzielić też nietypowych, ale praktycznych wskazówek, którymi warto kierować się w swojej kuchni.

Oprócz ciasta, od czasu do czasu, warto przygotować też jakiś inny deser. Naszym bliskim oraz znajomym zapewne będą smakować także przygotowane przez nas ciastka, muffiny, babeczki lub rogaliki. Raz w roku mamy jednak taki dzień, kiedy lepiej jest podać raczej pączki, faworki lub placki. Tłusty czwartek obchodzą nie tylko łasuchy.

Tego dnia ludzie zajadają się smażonymi pysznościami. Warto jednak pamiętać, że faworki – przepis na faworki – albo pączki można usmażyć czasem również bez szczególnej okazji. W chwili słabości i tak zjadamy nieraz jakiś wysokokaloryczny i niezbyt wartościowy posiłek. O wiele lepiej przygotować go wtedy samemu. Ustrzeżemy się w ten sposób od zbędnych konserwantów i spulchniaczy. Jeżeli zależy nam, by maksymalnie ograniczyć ilość tłuszczu, pamiętajmy jednak, żeby smażone rzeczy zaraz po zdjęciu z patelni, wykładać na papierowy ręcznik. Zbędny tłuszcz zostanie wówczas wchłonięty przez ręcznik kuchenny. Dzięki temu przygotowane przez nas jedzenie (pizza Warszawa belgradzka ) będzie lepiej smakować, a my pozostaniemy zdrowsi.