Nowoczesne i efektywne sposoby terapii zaburzeń depresyjnych – lampa na depresję

Depresja, nadzwyczaj sezonowa, jest w dwudziestym pierwszym wieku uważana za przypadłość cywilizacyjną terenów północy. Ta choroba występuje w mocnym nasileniu nie tylko w krajach gdzie jest słaba jakość życia, ale także tam gdzie jest niewielki dostęp do światła słonecznego. Nie bez przyczyny depresja sezonowa pojawia się przeważnie jesienią i w zimie , jak również nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.

Lampa

Autor: Axel Naud
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też w razie wystąpienia depresji zdecydowanie dobrze inwestować w swoje kondycja i zrobić domową fototerapię. Współcześnie pozwala to przykładowo lampa na depresję – pomaga w regulowaniu rytmu dobowego, jaki z reguły bywa zaburzony w klimacie umiarkowanym kontynentalnym charakterystycznym dla Polski.

W trakcie terapii u psychoterapeuty na pewno dobrze zapytać lekarza, czy w danym razie jest w stanie pomóc lampa na depresję – każda metoda operacji jest dobra, o ile przynosi znakomite efekty. Na pewno dobrze być świadomym, iż lampy depresja potrafią również być pożyteczne w trakcie wybranych innych zaburzeń – przykładowo w czasie napięcia przedmiesiączkowego albo jet lag. Lampa na depresję jest tak zrobiona, by imitowała światło słoneczne – w czasie zimy nawet systematyczne wychodzenie na zewnątrz może być niezbyt skuteczne ze względu na obniżoną intensywność otrzymywanego światła , jak również częste zachmurzenia.

Aby móc odpowiednio działać w czasie depresji sezonowej i pozostałych zaburzeń, należy skorzystać z lamp w właściwy sposób. Pacjent powinien codziennie przeprowadzać seans każdego dnia – strona internetowa. W zależności od konkretnej sytuacji naświetlanie jest w stanie trwać 30 minut lub 60 minut, podczas niego należy siedzieć w pobliżu źródła światła i patrzeć na nie od czasu co czasu. Można przykładowo przeglądać książkę, czasopisma lub słuchać audycji – możliwości jest niezwykle niemało i dlatego na pewno należy z nich skorzystać, kiedy pojawia się tak istotna rzecz jak dobre zdrowie.

Myślisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania? Jeśli tak, to z pewnością zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta (http://www.optyk-trejnowski.pl/okulista), ponieważ dotyczy zbliżonej problematyki.

depresja sezonowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Lampa na depresję umie dostarczyć znakomite efekty, niemniej wyjątkowo ważna jest systematyczność podczas jej stosowania – nadzwyczaj w sytuacji, gdy to brak harmonii powoduje kłopoty z porządnym funkcjonowaniem , a także zdrowiem psychicznym. Domowa terapia światłem odznacza się pod względem bardzo korzystnie (przenieś się tutaj). Z oczywistych względów najdoskonalej przed leczeniem zapytać terapeutę o wskazania oraz przeciwwskazania – fototerapii nie musi się stosować w czasie brania leków powodujących podatność na światło albo gdy chory cierpi na poszczególną wadę wzroku.