Farmaceutyczne rozwiązania dla urody

Apteki prócz preparatów, które pomagają w leczeniu wielu schorzeń, proponują również coraz częściej suplementy diety, pozwalające zachować ciało w dobrej kondycji. Suplementy diety mogą być zażywane, aby nie dopuścić do powstania lub rozwoju choroby. Pomagają pozbyć się dokuczliwych dolegliwości, rzucić palenie, pozbyć się nadwyżkowych kilogramów.

W ofertach aptek – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, nierzadko pojawiają się także kosmetyki oraz dermokosmetyki. Przy pomocy nowoczesnych preparatów łatwiej dbać dziś o zdrowie i urodę.

kosmetyki

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dermokosmetyki to połączenie normalnych kosmetyków z działaniem leczniczym. Sprzedawane są w aptekach, a ich działanie jest bardziej skuteczne niż tradycyjnych kosmetyków z drogerii. Wśród takich dermokosmetyków, znajdują się te przeznaczone do walki z problemami skórnymi, takimi jak na przykład trądzik, pierwsze oznaki starzenia, zmarszczki, przetłuszczanie, tak zwane pajączki czy brak odpowiedniego nawilżania. Przykładem takiego produktu może być Mediderm emulsja pod prysznic.

prysznic

Autor: Mike Schmid
Źródło: http://www.flickr.com

Emulsja nie pieni się, nie pachnie i nie zawiera substancji, które mogą być drażniące. Dlatego jest właściwa zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, którzy zmagają się z podrażnioną skórą, na przykład w procesie przebiegu łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry czy egzemie. Mediderm emulsja pod prysznic nie tylko koi, ale też natłuszcza, nie nie podrażnia miejsc objętych chorobą. Powoduje, iż skóra nie traci wody, dzięki czemu zanika suchość skóry i uczucie ciągnięcia.

Innym popularnym preparatem dostępnym w aptekach jest lek (zobacz iq oil) Desmoxan. Jak wiadomo palenie jest niezwykle szkodliwe, arzucenie tego nałogu nie należy do prostych. Odstawienie papierosa powoduje wiele nieprzyjemnych reakcji organizmu. Może to być wilczy apetyt, rozdrażnienie, roztargnienie, bóle głowy. Z pomocą może właśnie przyjść lek Desmoxan, z których łatwiej pozbyć się chęci sięgnięcia po papierosa. Desmoxan pozwala na zminimalizowanie przykrych skutków odstawienia nikotyny i co za tym idzie pozwala zapanować nad potrzebą sięgnięcia po papierosa. Zobacz: . Głód nikotynowy jest mniejszy, a to dzięki cytozynie. Stosowanie leku przy eliminowaniu nikotyny pozwala łagodniej przejść przez czas, w którym organizm domaga się jej z powodu przyzwyczajenia. Rzucanie palenia nie jest tak dotkliwe i prościej jest nam wytrwać w założeniu.