Co dobrze jest posiadać w domu w zapasie, kiedy jest się rodzicem maluszka? Praktyczne produkty, jakie nigdy nie przyjdą ci na myśl jako pierwsze.

Bardzo często okazuje się, że sporo rzeczy całkowicie niespodziewanie jest przydatnych w domu kiedy jesteśmy rodzicami malucha. To, że warto posiadać zapas mokrych chusteczek w opakowaniach ekonomicznych czy też śliniaków – to wiadomo, ulubiona kaszka także nagle nie może się skończyć, ale zdarza się, że zupełnie inne przedmioty mogą być przydatne niż te, jakich każdego dnia używamy.

Maluchom

choroba

Źródło: pixabay.com

zdarza się rozchorować – to normalne. Szczególnie, gdy uczęszczają do żłobka. Niezależnie od tego, czy to katar na tle alergicznym czy wywołany przeziębieniem, warto zawsze posiadać u siebie krople do nosa Sulfarinol i stosować je zgodnie z zaleceniami doktora lub informacją na ulotce. Więcej informacji: Apteka (zobacz szczoteczki dla dzieci) Świat Leku. Krople do nosa szybko zmniejszają naczynia krwionośne, lecz nie przesuszą nadmiernie śluzówki, więc krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym rodzaju kataru. Gdy dzieciątko jest marudne i nie chce jeść, dobrze jest zachęcić je czymś, co lubi, na przykład mlekiem Bebilon sojowy. Możemy wkroić banana albo dodać jakieś owoce sezonowe i zrobić w ten sposób znakomite śniadanie lub drugie śniadanie. Posiłek nie będzie ciężki, lecz zapewni dziecku uczucie sytości. Można do mleka Bebilon sojowy dosypać kakao i uzyskać w ten sposób znakomity deser. Dania z wykorzystaniem tego mleka nie mają laktozy, więc nie uczulą malucha. Jeżeli brakuje nam pomysłu na rozwojową zabawę, dobrze jest mieć w mieszkaniu zapas mąki kukurydzianej, soli i oliwki dla dzieci a także mąki ziemniaczanej.

radosne dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Z mąki i oliwki możemy zrobić „gwiezdny pył” – rodzaj plasteliny, która zaangażuje dziecko na wiele godzin. Z soli i mąki pszennej można uzyskać masę solną, nadać jej kształty foremkami do ciasteczek, a potem podsuszyć i ozdobić. Z mąki kartoflanej i niewielkiej porcji wody otrzymamy ciecz nienewtonowską, która też będzie świetna do zabawy na wiele godzin. Który maluszek nie będzie chciał z przyjemnością moczyć rączek w wodzie albo błocie? Dodatkową zaletą skrobi kartoflanej jest jeszcze fakt, że może zastąpić zasypkę dla dzieci.

Rodzice najczęściej bywają niesamowicie pomysłowi i z prostych przedmiotów wyczarowują oryginalne zabawki pochłaniające uwagę maluchów przez długi czas, a kiedy brakuje czegoś istotnego pod ręką, także mają na to swoje wielokrotnie przetestowane metody.