Jak skutecznie leczyć wady i choroby naszych oczu? Nowoczesne sposoby leczenia, które proponują nam polecani okuliści

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej godzin spędzamy przed ekranem komputera albo telewizorem, bardzo łatwo o wady wzroku. Niekiedy jednak nie są one spowodowane trybem życia, a jedynie genetycznymi skłonnościami. W każdym z przypadków konieczne jest jednak skuteczne leczenie, które pozwoli nam zminimalizować dyskomfortwynikający z gorszego widzenia.

gabinet okulistyczny, okulista

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejszym sposobem na skorygowanie wad wzroku jest noszenie okularów. Bardzo dużo osób je nosi, czasami zamiennie ze szkłami kontaktowymi, co zdecydowanie ułatwia polepsza komfort widzenia tudzież pracy. W wielu przypadkach okulary jednak nie wystarczają, dotyczy to na przykład bardzo zaawansowanych wad wzroku. Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się zabiegi laserowej korekcji wzroku. Tego typu zabieg nie trwa długo jak również jest bezbolesny, dzięki niemu można także zapomnieć o dyskomforcie związanym przykładowo z dalekowzrocznością. Koszt laserowej korekcji wzroku różni się w zależności od tego który gabinet wybierzemy oraz czy planujemy zoperować tylko jedno oko czy może dwa. Nie jest to najtańszy zabieg, jednakże komfort widzenia po jego zrobieniu jest nieporównywalny, warto więc rozważyć wykonanie tego zabiegu- sprawdź: ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?.

Przed każdą operacją konieczna jest konsultacja z lekarzem, który określi czy nasz narząd wzroku nadaje się do poddania operacji. Oprócz zabiegów laserowych wykonuje się także inne zabiegi, na dolegliwości, które spotykają wiele osób. Jedną z dolegliwości jest stożek rogówki, który może przyczyniać się do astygmatyzmu u pacjentów. Jeśli cierpimy na stożek rogówki leczenie może odbyć się na wiele sposobów. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są specjalnie dopasowane soczewki kontaktowe, jednakże często mogą stać się niewystarczające. Niezwykle skutecznym sposobem leczenia jest przykładowo wszczepianie intacsów.

zabieg okulistyczny

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Po zrobieniu zabiegu można odczuć dużą poprawę w ostrości widzenia, ale po paru latach może się okazać, że konieczne będzie wymienienie pierścieni. Wartym uwagi zabiegiem jest też naświetlanie promieniami UV, które przynosi niezwykle zadowalające efekty u wielu leczonych pacjentów.

Oczy to niezwykle delikatny narząd, dlatego niezbędne są skrupulatne badania, zanim podjęta zostanie decyzja o wykonaniu operacji okulistycznego.

Może jakiś komentarz z witryny (https://www.medimix.pl/wyprzedaz) Cię dotknął? Masz chęć na niego zareagować? Namawiamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!

Jeżeli zabieg zostanie wykonany prawidłowo na pewno będziemy mogli cieszyć się lepszym wzrokiem.