Leki bez recepty w które warto być zaopatrzonym

Zanim rozpoczniemy gromadzenie najpotrzebniejszych lekarstw, pamiętajmy o podstawach, w każdym z domów bowiem winno być miejsce na witaminę C, termometr, opatrunki oraz środki do dezynfekcji, tj. woda utleniona czy spray do odkażania skóry. To podstawa. Następnie dobierzmy farmaceutyki na konkretną przypadłość. Przeziębienie, grypa, gorączka, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle przeróżnego pochodzenia. Jeżeli posiadamy malutkie dzieci, które jak wiadomo, chorują o wiele częściej niż dorośli, środki zapobiegawcze będą nieodzowne.

lekarstwa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba najczęstszym niedomaganiem bywa ból głowy. Najskuteczniej poradzą sobie z nim lekarstwa na podłożu kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu bądź paracetamolu. Dzięki działaniu przeciwgorączkowemu doskonale nadadzą się one również do walki z przeziębieniem bądź grypą. Dla dzieciaczków odpowiedniejsze będą syropy przeciwgorączkowe i przeciwbólowe bądź czopki. Kaszel, katar, bóle gardła – nadchodzą zazwyczaj wraz z okresem jesienno-zimowym.

Nasza apteczka winna być wyposażona w dwojakiego rodzaju syropy, dostosowane do każdej możliwości: na kaszel suchy i mokry. Bólowi gardła możemy podołać wyposażając się w pastylki do ssania – najodpowiedniej równocześnie odkażające oraz miejscowo przeciwbólowe. Ponadto naszą domową apteczkę możemy wzbogacić o preparaty do walki z niestrawnością, gdyż leki na zgagę, bóle brzucha, biegunkę bądź wzdęcia także mogą być pomocne.

lekarstwa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Warto też postarać się o mieszanki ziołowe dla nas odpowiednie. Fitolizyna przykładowo jest skuteczną kompozycją ziół, zawiera między innymi: kwiat bzu czarnego, korzeń pietruszki, ziele skrzypu, korzeń lubczyku, ziele owsa. Fitolizyna ma działanie wiatropędne i moczopędne o czym możesz przeczytać na – . Składniki tego preparatu pomagają w eliminowaniu wody z organizmu, dzięki czemu ułatwiają usunięcie razem z moczem toksyn. Wskazaniem do używania tego leku mogą być: stany zapalne dróg moczowych, piasek nerkowy, kamica dróg moczowych.

Wszystkie wyżej wyszczególnione specyfiki są dostępne bez przepisu lekarza oraz osiągalne także w aptekach internetowych. Lekarstwa te należy zawsze stosować zgodnie z zaordynowaniami zawartymi w ulotce lub bakalie sklep online zgodnie ze wskazówkami lekarza bądź farmaceuty.