Jak trzeba usuwać odciski? Sprawdź, aby pozbyć się kłopotu

Wakacyjne spacery są niezrównanie przyjemne, ale nieraz cierpią na nich nasze stopy. Zwłaszcza, gdy nosimy nieodpowiednie buty oraz zaczynają tworzyć się na nich odciski.

Stopy na plaży

Autor: Al Lloyd
Źródło: http://www.flickr.com
Jak najlepiej jest zrobić usuwanie nagniotków, by pozbyć się tego dokuczliwego kłopotu? Zacznijmy od tego, co to jest odcisk. Jest to rogowaty, martwy naskórek, który powstaje w wyniku długiego nacisku bądź tarcia się o brzegi obuwia. Jest kilka rodzajów odcisków, w zależności od tego, w jakich miejscach się pojawiają, na przykład na spodniej części stopy powstają modzele. Jeśli odczuwasz pieczenie, a potem kłujący ból, bez wątpienia jest to odcisk, dlatego musisz podjąć stosowne działania, by jak najszybciej się go pozbyć. W jaki sposób należy to zrobić? Zacznijmy od domowych sposobów. W przypadku wielu ludzi sprawdza się czosnek.

Wypielęgnowane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven

Na początku musimy namoczyć stopy oraz dokładnie je wytrzeć, a następnie skroić czosnek na cieniutkie plasterki i obłożyć nimi odcisk, który w dalszej kolejności zaklejamy szczelnie plastrem. Taki opatrunek należy robić dwa razy na dzień i po niedługim czasie przyniesie spodziewane efekty. Zamiast czosnku można użyć liścia aloesu, kawałka podgotowanej cebuli albo szarego mydła. Najlepiej jest samemu sprawdzić, która metoda będzie dla nas odpowiednia i posłużyć się nią w wypadku, gdybyśmy znowu mieli odciski. Jeśli domowe zabiegi nie będą pomocne, niezbędny będzie preparat na odciski z apteki, np.

Czy zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej kawa świeżo palona i przeglądnij tam nowe fascynujące wpisy. Nie ociągaj się!

specjalny płyn, jakim smarujemy zmiany, aż będziemy mogli usunąć odcisk () . Trzeba uważać, aby nie używać płynu gdy mamy zmiany zapalne skóry bądź się skaleczyliśmy. Poza płynami dostępne są także plastry oraz maści, które systematycznie stosowane powinny nareszcie rozwiązać nasz problem. Czasami jednak potrzebna może okazać się wizyta u specjalisty, jaki podczas zabiegu usunie bolesną zmianę, a my ponownie będziemy mogli cieszyć się normalnym życiem.

Teraz już wiesz, w jaki sposób pozbyć się odcisków. Nie zwlekaj z odpowiednimi działaniami, w przeciwnym wypadku odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, przez co w końcu nie będziesz mógł chodzić bez bólu. Zakup też dobre, komfortowe buty, aby kolejnym razem nie doprowadzić do niniejszej sytuacji. W przypadku kobiet zaś najistotniejsze jest zmieniać buty na niższe i wygodniejsze, aby nie chodzić całych dni w szpilkach.