Po czym poznać dobry gabinet stomatologa? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę w takim miejscu, co jest najważniejsze?

Czym odznacza się dobry gabinet stomatologiczny? Na pewno parę czynników, choćby partnerski stosunek lekarza do pacjenta, jaki jest wyrażany na przykład poprzez rozpoczęcie każdej wizyty od konsultacji w gabinecie. Czemu to tak istotne? Ponieważ zmniejsza to dystans między stomatologiem oraz pacjentem, natomiast przy okazji w tym czasie lekarz może dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, gdyż przeprowadza dogłębny wywiad na temat stanu zdrowia oraz samopoczucia pacjentów. Dzięki temu jest możliwe by ustalić również plan leczenia.

gabinet stomatologiczny

Autor: Bosc d’Anjou
Źródło: http://www.flickr.com
Tak z pewnością to wygląda w stomatolog Retkinia, gdzie pacjent jest na pierwszym miejscu oraz zawsze jest mu okazywany największy szacunek. Tutaj także spotkamy wiele innych godnych naśladowania zachowań. Z pewnością na uwagę zasługuje okazywana troska, czyli dopytywanie się przez stomatologa o stan samopoczucia o wygodę pacjenta podczas zabiegu. Widać w tym najwyższej próby profesjonalizm, za tym kryje się wiedza medyczna, umiejętność wykonywania zabiegów, a także pewność, z jaką lekarz przeprowadza zabieg – zobacz więcej.

Ważna jest też czystość oraz sterylność gabinetu. Znaczy to, że gdy pacjent siada na fotelu nie powinien dostrzec żadnych oznak poprzedniej wizyty. Sprzęt powinien być zdezynfekowany, na stoliku zaś wszystko powinno być idealnie poukładane. Nie może tam leżeć sprzęt, jaki był wcześniej użyty. Oczywiście nie trzeba dodawać, iż lekarz, jak i asystentka muszą mieć czyste fartuchy. Bardzo istotne są też nowoczesne technologie dentystyczne, nie jedynie jeśli chodzi o sprzęt dentystyczny, ale również o używanie różnego rodzaju technik, jak obrazowanie do pokazania pacjentowi stanu jamy ustnej. Dobrze jest to uczynić na odpowiedniej jakości zdjęciach albo na video z kamery wewnątrzustnej. Na koniec trzeba powiedzieć, iż stomatolog z polecenia musi podkreślać, iż całkowicie dba o sterylne otoczenia, zapewniając pacjentom poczucie bezpieczeństwa.

Niestety, w takich gabinetach ma się do czynienia ze śliną oraz krwią, a to stwarza możliwe zakaźne środowisko oraz może wywołać niepokój. Najkorzystniej więc, aby zakładanie rękawiczek jednorazowych i dezynfekcja newralgicznych części aparatury miały miejsce przy pacjencie. Po zrobieniu takich czynności, lekarz nie może wychodzić do poczekalni czy dotykać przedmiotów wokół fotela dentystycznego. Takie warunki panują w dobrych gabinetach jak stomatolog Łódź Retkinia – dane kontaktowe.