Spełnione marzenia o dziecku

Dzięki postępowi nauk medycznych duża grupa ludzi może spełnić swoje marzenie o posiadaniu dziecka. Rozwój metod jak i wiele badań sprawiają, że diagnostyka niepłodności stała się szybsza i dokładniejsza. Badania powinien zrobić tak mężczyzna jak i kobieta. Nie powodują one wielkiego dyskomfortu fizycznego ani nie ciągną się długo a umożliwiają sprawdzenie, czy faktycznie dotknął nas problem niepłodności, czy może kłopot jest gdzie indziej.

Kiedy iść do specjalisty?

ciąża

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej udać się do specjalisty, gdy podejrzewamy, że może dotyczyć nas ten kłopot. Leczenie niepłodności najczęściej jest dość długim procesem, który trzeba rozpocząć natychmiast po diagnozie. Naturalnie jest to również dość kosztowne leczenie. Państwo refunduje tylko niektóre badania i zabiegi. Jeżeli lekarz zaleci nam inne badania musimy być przygotowani na dodatkowe koszty.

Leczenie zazwyczaj opiera się na hormonalnej terapii pobudzającej jajeczkowanie u kobiety albo ulepszającej jakość męskiego nasienia. Dopiero, kiedy kuracja lekami nie daje efektu lekarze decydują się na inne metody jak na przykład inseminacja, albo zapłodnienie in vitro. Jest to zabieg kosztowny, ale dla wielu par niezwykle skuteczny.

Na pewno trzeba wybrać jak najlepszą klinikę leczenia niepłodności. Sprawdzajmy kwalifikacje lekarzy, dowiedzmy się o to, jak wygląda cały proces terapii, zapytajmy o opinie innych pacjentów. Z pewnością bez trudności wyszukamy je w internecie (godna polecenia placówka). To bardzo istotne, aby lekarz był profesjonalistą, ale na pewno warto, aby miał również odpowiednie podejście do pacjentów. Problem niepłodności jest bardzo trudny, niezwykle osobisty i wymaga delikatności i wyczucia.

Warto robić badania w ciąży

dziecko

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już uda się doprowadzić do zapłodnienia warto pomyśleć nad tym czy wykonać badanie prenatalne. Tego rodzaju badania pozwalają na wykluczenie wad rozwojowych dziecka początkowym okresie rozwoju, oraz na bardzo wczesne podjęcie leczenia, gdyby było potrzebne. Badania prenatalne dzielimy na nieinwazyjne (jak choćby polski ginekolog dublin ultrasonografem) i inwazyjne (gdy pobiera się materiał z komórkami płodu, wodami płodowymi). Zwykle specjaliści zalecają te inwazyjne badania, gdy istnieją jakiekolwiek wątpliwości po przeprowadzeniu wszystkich badań nieinwazyjnych. Nie należy się obawiać tego rodzaju badań. Jeżeli tylko opiekuje się nami dobry lekarz, nic nam nie grozi.

Źródło: Gyncentrum