Kosmetyki specjalistyczne i te z drogerii – czy jest pomiędzy nimi dysproporcja?

Wybór kosmetyków na aktualnym rynku jest bardzo szeroki. Po przyjściu do drogerii trudno czasami wybrać odpowiedni kosmetyk, który nie tylko będzie dobry dla naszego typu skóry, lecz również zapewni bezpieczeństwo i nie spowoduje uczulenia. Jakie zatem produkty będę najlepsze?

kosmetyki

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami zastanawiamy się, czemu makijaż wykonany przez kosmetyczkę bądź fryzura zrobiona w salonie utrzymują się tak długo. Gdy chcemy powtórzyć ten efekt w domowym zaciszu, często jest to wręcz niemożliwe. Dzieje się ponieważ profesjonaliści stosują specjalne kosmetyki, które powodują, że make-up utrzymuje się lepiej i dłużej, a włosy łatwiej się układają, są miękkie i lśniące. Kosmetyki Caudalie, kosmetyki Kemon, Isadora podkład są często bardziej skoncentrowane i wykazują silniejsze działanie, aniżeli te zakupione w drogerii (sprawdź na stronie). Z tego właśnie powodu profesjonalnego efektu nie da się w całości powtórzyć w domu, przy użyciu najtańszych produktów. Poza tym, kosmetyki te mogą być delikatniejsze dla skóry oraz nie mieć w swoim składzie sztucznych substancji i barwników, w zamian wykorzystując przykładowo wyciągi z aloesu czy koszyczku rumianku, tak jak stosowany powszechnie lek Azulan. Dzięki temu mogą być bezpieczne nawet dla tych, którym zdarzają się alergie na farby do włosów bądź kosmetyki kolorowe, stosowane w makijażu.

Niektóre kolekcje kosmetyków profesjonalny możemy odnaleźć w aptekach, drogeriach działających w internecie bądź tradycyjnych. Są to najczęściej kosmetyki z wyższej półki. Aczkolwiek można zawsze upolować okazję, gdy produkt ma na przykład promocyjną cenę w naszej ulubionej aptece i nabywając leki, takie jak Azulan bądź Apap, można się również zaopatrzyć w kosmetyki Caudalie oraz kosmetyki Kemon, albo Isadora podkład, który rewelacyjnie zakrywa niedoskonałości bez efektu maski (zobacz maska przeciwpyłowa z zaworkiem ffp3) (ciąg dalszy). Dzięki temu można zadbać o skórę kompleksowo także przy nakładaniu produktów do makijażu bądź farbowaniu włosów, zadbać również o stan skóry czy włosów. Jeśli chodzi o opinie, jakie kosmetyki czy specyfiki najlepiej wybrać, dobrze jest sprawdzić rankingi.

Poza tym, kiedy nie potrafimy sobie poradzić z pielęgnacją wykorzystując dotychczas używane kosmetyki, dobrze podpytać kosmetyczkę czy fryzjera jaki kosmetyk zastosowali, że efekt na naszym ciele bądź włosach był dopasowany do naszych wymogów. Zdarza się, że gabinety fryzjerskie oraz kosmetyczne są przedstawicielami danej marki i mogą nam sprzedać kosmetyki w swoich salonach.