Od czasu do czasu operacje na żołądku są niezbędne

Każdy kto od lat walczy ze wielką nadwagą, odpowiednio wie, że odrzucenie zbędnych kilogramów nie należy do łatwych spraw. Dlatego znacznie więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która polega na usunięciu 2/3 żołądka, dzięki czemu bardzo pomniejsza się jego wielkość.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej razem z usuwanym fragmentem usuwa się również tą jego powierzchnię, która produkuje hormon odpowiedzialny za uczucie głodu, przez co bardzo możemy zmniejszyć wyczuwaną ochotę na jedzenie. Co prawda po operacji powinniśmy się zdecydować na dość restrykcyjną dietę, nie mniej dzięki niemu mamy szansę w lepszy sposób zadbać o swoje zdrowie, co powinno okazać się przecież dla nas najważniejsze.

Opaska żołądkowa robi z żołądka klepsydrę

Kiedy nie pragniemy posiadać wycinanego elementu żołądka, to wciąż mamy szansę zadecydować się na rozwiązanie, które proponuje nam opaska żołądkowa. Jej założenie sprawia, że żołądek przybiera postać klepsydry, jedzenie (pizza) wpada do jego górnej części, rozpycha ściany co spowoduje, że do mózgu dopływa sygnał, że już jesteśmy nasyceni, a potem bardzo wąskim przesmykiem jest transportowane do dolnej części żołądka.

nadwaga

Autor: Smallworldspictures123
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu, że opaska jest wypełniona płynem, w każdej chwili mamy szansę zmniejszyć albo zwiększyć jej ucisk na ścianki żołądka. Jest to operacja dość bezpieczna, a dzięki jej zastosowaniu możemy znacznie zmniejszyć własną wagę, gdyż jedzenie będzie dłużej trawione, a więc my będziemy odczuwali mniejszą potrzebę jedzenia.

Przedyskutujmy z lekarzem co będzie najlepsze dla nas

Mając kłopoty z nadwagą i nie mogąc sobie z nią zaradzić samodzielnie, trzeba udać się do lekarza, żeby on dopomógł nam wybrać właściwą metodę dla nas. Możemy zdecydować się na wycięcie części żołądka, albo na jego ściśnięcie, jednak to lekarz po odbyciu z nami odpowiedniej rozmowy, będzie w stanie określić, do której metody się kwalifikujemy. Najistotniejsze mimo wszystko w tym wszystkim jest dbanie o swoje zdrowie, przez to jak najprędzej musimy podjąć właściwe kroki, aby mieć szansę pomniejszyć własną wagę.