Czym trudni się podolog?

Miano podologia czerpie z greki: podos – stopa, logos – nauka. Jest to dziedzina medycyny absorbująca się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. W naszej ojczyźnie wiedza podologiczna jest do tej pory niewiele rozpowszechniona.

szczupła sylwetka

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
W poniektórych krajach Europy Zachodniej, nauka ta kwalifikowana jest już do fachowych zawodów medycznych. Podolog podolog gliwice osobiście bada zmiany chorobowe na stopach po czym wykonuje właściwe zabiegi, bądź zwraca pacjenta do odpowiedniego doktora specjalisty. Podolog Bytom wspiera swoją profesją lekarzy dermatologów, lekarzy ortopedów, doktorów ogólnych, przede wszystkim ściśle współpracuje z lekarzami diabetologami. Podolog przygotowany jest do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, takich jak cukrzycy, chorujący na krwawiączkę, czy reumatycy. Wywiad i badanie podologiczne gwarantują wczesne ujawnienie zagrożeń oraz skierowanie pacjenta do stosownego doktora specjalisty, co zwiększa możliwość zatrzymania dalszych chorobowych zmian, nie jedynie w obrębie stopy. Podolog jest doświadczoną osobą, jaka dopomoże pacjentowi w precyzyjnym wykonywaniu zaleceń lekarza tyczących się specjalistycznej pielęgnacji stóp.
Jeżeli chodzi o gabinet podologiczny Tarnowskie Góry, (moje źródła) badanie tam powinien wykonać każdy, albowiem nierzadko nie uświadamiamy sobie, że uciążliwości jakie odczuwamy są spowodowane uszkodzeniami stóp. Na stopach znajdują się receptory narządów całego ciała dlatego tak istotna będzie troska o ich formę. Wizyta w gabinecie podologicznym rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu na temat stanu zdrowia.

Następnie stopy poddawane są dokładnym oględzinom, w umotywowanych przypadkach (np. moczówka cukrowa) realizowane są badania specjalistyczne. Po postawieniu oceny podolog zamyśla kurację a także dobiera odpowiednie środki do domowej pielęgnacji.