Ważna rola trzustki w organizmie a jej choroby

Trzustka jest specyficznym organem, który jest odpowiedzialny głównie za regulację poziomu cukru we krwi za pomocą właściwych enzymów –głównie insuliny, którą indywidualnie tworzy.

Drugą, także bardzo ważną funkcją trzustki jest dostarczanie do jelita cienkiego enzymów, które pozwalają na odpowiednie trawienie pożywienia. problemy z tymże organem mogą być różnorakie – niektóre z nich są nieuleczalne, lecz można z nimi normalnie żyćdzięki odpowiednio dobranemu leczeniu.
W XXI wieku choroby trzustki to duży obszar choroby trzustki. Najbardziej natomiast powszechną wśród nich jest cukrzyca. Diabetycy doskonale wiedzą, iż ich organ nie potrafi dobrze wykonywać swych obowiązków – jest on uszkodzony, a tym samym, poziom glukozy jest podwyższony. Wyróżnia się kilka typów cukrzycy – między innymi typu 1 oraz 2 albo cukrzycę ciążową. Warto napomnieć, że nieleczona może doprowadzić do poważnych konsekwencji, na przykład niewydolności nerek, serca albo zaburzenia wzroku.

Chcesz zobaczyć rozpatrywany temat pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszą metodą byłoby kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły (http://www.dziegielewska.eu/jak-usunac-worki-pod-oczami/).

Spośród nich najczęściej spotyka się cukrzycę typu 2, polegającej na insulinoodporności, a to natomiast wymaga dostarczaniu organizmowi zwiększonej dawki insuliny, któremu po jakimś czasie trzustka nie zdoła podołać.

jedzenie

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Choroby trzustki insulinoma, inaczej zwana rakiem trzustki. komórki chore wydzielają nadmierną ilość insuliny, a to obniża glukozę we krwi, które charakteryzuje się uczuciem głodu czy też drżeniem mięśni warto przeczytać na stronie . Popularne jest też ostre zapalenie trzustki, które w 80% powstaje przez choroby układu żółciowego, bądź także alkoholizm.

Warto pamiętać, że zapalenie trzustki jest tylko i wyłącznie leczone w szpitalu. Chorobą mającą wpływ na pracę trzustki jest mukowiscydoza, która w prawie 90% przypadków prowadzi do niewydolności organu także i w dzieciństwie.