Odchudzanie jako sposób bycia? Jak najbardziej, trzeba jednocześnie pamiętać, aby nie przedobrzyć

Każdy ma pewne priorytety, niektóre z nich są wspólne dla wielu z nas. Nie jesteśmy w stanie przyznać, iż jeden priorytet jest istotniejszy od drugiego, to mogłoby być niesprawiedliwe. Jeśli wyznaczamy sobie cel to jest to coś tak istotnego dla nas, iż żadne rankingi czy porównania nie będą oddziaływać na obraną przez nas ścieżkę.

potrafiszschudnac.pl

Autor: with wind
Źródło: http://www.flickr.com

Przynajmniej nie mogą, bo tak naprawdę najistotniejszy cel, do którego chcemy dotrzeć, czasami nawet z wielkim uporem. Tak więc priorytety są różnorodne, lecz możemy odnaleźć takie grupy wspólne, jakie dążą do tego samego. Takim czymś jest przykładowo odchudzanie.

To już nawet nie jest jakaś moda, to po prostu sposób życia. Nie odchudzają się tylko osoby, które mają dostrzegalny problem z wagą, lecz też osoby, które marzą o odpowiedniej sylwetce. Niekiedy te marzenia są zbytnio przesadne, więc powinniśmy zachować umiar. Najkorzystniej więc ćwiczyć z osobami, które się na tym znają, zaplanować sobie realną dawkę ćwiczeń, nie przesadzać, nie nadrabiać, ponieważ zamiast rezultatów będziemy cali obolali. najkorzystniej uczyć się od kogoś, przykładowo korzystając z internetu (więcej o ćwiczeniach z taśmami), oglądając filmy z ćwiczeniami i przede wszystkim mieć na uwadze, że w parę dni nie zyskamy sylwetki o jakiej pragniemy (a może tabata).

Nasz artykuł wydaje się być interesujący? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj spodnie militarne w podany link.

To identycznie jak z jedzeniem, niektórzy myślą, że jak przestaną w ogóle coś spożywać, to będzie wszystko okej, a waga sama spadnie, niestety, w ten sposób jesteśmy w stanie tylko nabawić się kłopotów. Podobnie jest z ćwiczeniami, dzięki którym powinniśmy schudnąć. Spokojnie, wszystko powolutku, nie przyspieszajmy jednakowoż zbytnio, ponieważ w najłagodniejszej postaci możemy się zniechęcić, a w mniej korzystnym scenariuszu nabawić się realnych kłopotów ze zdrowiem. Nie można więc ryzykować.

Najbardziej korzystnie postawić sobie określone cele, realne do zrealizowania. Nie patrzmy się jednakowoż na innych, którzy być może mają podejście, żeby zrzucić wagę jak najprędzej. Jeśli będziemy się przyrównywać do ich szalonego tempa, to tym mocniej można się zniechęcić lub wyrządzić sobie krzywdę. Każdy z nas ma inne podejście do sportu, do aktywności, każdy z nas również inaczej znosi określoną dawkę ćwiczeń. Zamiast więc szaleć działajmy spokojnie i odchudzajmy się spokojnie. Nie tylko, że efekty przyjdą, to polubimy ten nowy sposób spędzania czasu.