Higiena uzębienia – parę polecanych sposobów

Chyba nie ma innego lekarza, którego tak strasznie się obawiamy. Chodzenie do dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najzabawniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą głównie dorośli. Czy to jednakże dostateczny powód, by nie zaglądać do niego wcale? Najnowsze dane są przerażające. Większość Polaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najgorsze jest jednak to, że również nasze pociechy cierpią na próchnicę.

Gabinet ortodontyczny - Clinident.pl

Autor: Materiały prasowe
Troska o uzębienie jest istotne nie tylko z przyczyn estetycznych. Zazwyczaj nie myślimy o tym, ale nadpsute zęby mogą powodować inne choroby. Wystarczy zacząć od tego, że są skupiskiem bakterii, a stąd już krótka droga do choroby. Nie wyleczone zęby gniją, co też nie oddziałuje dobrze na ogólny stan naszego ciała. Dlatego, dla naszego zdrowia, powinniśmy jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Wybielanie zębów - Clinident.pl

Autor: Simple
Źródło: Simple

U dorosłych, którzy za długo odkładali odwiedziny u stomatologa, bardzo często nie można uratować wszystkich zębów. Ubytki są za duże i trzeba zęba usunąć. Ale z resztą doświadczony stomatolog da sobie radę z pewnością. Współczesny gabinet stomatologiczny wiele się różni od tego z czasów naszej młodości. W tej chwili jest on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który niweluje ból do minimum. Oprócz tego, nauka poszła tak bardzo do przodu, że można już naprawić bardzo duże ubytki. Stosuje się wiele nowoczesnych wynalazków, jak na przykład implanty Wrocław. Dla ludzi, którym sytuacja finansowa może na takie wydatki pozwolić, istnieje stomatologia (zobacz też stomatologia estetyczna łódź) estetyczna, która może przywrócić naszym zębom błysk, a nam pewność siebie. Mnóstwo ludzi posiada wielkie kompleksy na tle własnego uzębienia. Od dawna wiadomo, że zdrowy, idealny uśmiech przyciąga innych. Stąd też trzeba dołożyć wszelkich starań, abyśmy mogli się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem do końca życia.

Zanim odwiedzimy dentystę, warto samemu zatroszczyć się o piękne zęby. Podstawowa zasada to mycie zębów po każdym posiłku. Jeżeli nie mamy przy sobie szczoteczki, można żuć gumę bez cukru lub zjeść jabłko. Używajmy porządnych past. Pamiętajmy także o nitkowaniu przestrzeni między zębami.