Jak przebiegają zabiegi labioplastyki, z jakich powodów zaczęły się one cieszyć tak dużym zainteresowaniem wśród pań.

Współczesne kobiety w coraz większym stopniu chcą poprawiać swoją urodę i wygląd. Faktem jest, że aktualnie mają ku temu znacznie więcej okazji niż kiedyś, a i same zabiegi są obecnie dużo bardziej bezpieczne i powodujące mniej powikłań. Oprócz tego panie przestały się wstydzić własnych potrzeb, jeżeli będzie coś dostępne, co będzie mogło polepszyć ich wygląd czy jakość życia, to zwyczajnie będą z tego korzystały.

Będzie to między innymi dotyczyć ginekologii plastycznej, potocznie też nazywanej labioplastyką. Jest to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, lecz już ogromnie popularna, zwłaszcza na zachodzie. Polega ona na korygowaniu wielkości i kształtu kobiecych narządów, kiedy zdaniem kobiety stwarzają one jakiś problem. Przeważnie wykonuje się ich zmniejszanie, gdyż za duże powodują bóle, dyskomfort czy też zaburzenia w życiu seksualnym. Ale zwiększająca się ilość zgłasza się także w celu zmiany ich kształtu, ma to na celu poprawę wyglądu i zwiększenie przyjemności i satysfakcji jakie płyną z seksu.

szczęsliwa kobieta

Autor: IamKhatu
Źródło: http://www.flickr.com

Labioplastyka proponuje obecnie parę rozmaitych metod i technik (zobacz i wybierz), lecz cały czas pamiętać trzeba o tym, że wszystko to będą zabiegi dość inwazyjne, dlatego też wymagać będą odpowiedniego przygotowania i dobrych specjalistów. Profesjonalna klinika (klinika Genomed) ginekologiczna Katowice (zobacz: oferta kliniki ginekologicznej w Katowicach), która się będzie zajmować labioplastyką powinna odpowiednio przygotować kobiety, tak żeby wszystko przeprowadzone zostało bez powikłań i problemów.

Na początku powinny być przeprowadzone konieczne badania, a także zrobiony szczegółowy wywiad lekarski. Przez to będzie można określić stan zdrowia kobiety i zdecydować, czy zabieg będzie w ogóle możliwy. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to umawia się termin, dostosowany do cyklu miesiączkowego, a także przekazuje się odpowiednie wytyczne na temat przygotowań. Bardzo istotny jest również okres po przeprowadzeniu zabiegu, tu należy postępować dokładnie tak samo, jak przy wszystkich innych zabiegach chirurgicznych. Wskazany jest odpowiednio długi odpoczynek i ograniczenie ciężkich zajęć aż do zupełnego wygojenia.