Krioterapia – kuracja chłodem, pomaga w leczeniu bólu, da się o nim zapomnieć

Krioterapia to leczenie zimnem. Krioterapia bywa miejscowa czy ogólna – w kriokomorze. Kuracja chłodem pozwala zapomnieć o bólu, odzyskać radość życia a także odmłodnieć. A wszystko dzięki temu, że krew zacznie cyrkulować cztery razy prędzej aniżeli przeciętnie.
Krioterapia to metoda kuracji efektywna w kuracji schorzeń stawów (RZS) a także mięśni i w kuracji bólu.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Źródło: pixabay.com
Krioterapia Wrocław, bowiem tak lekarze mienią terapię niezwykle małymi temperaturami, stosowana bywa z powodzeniem od wielu lat. Krioterapia całkowita polega na ochłodzeniu całego organizmu w komorach kriogenicznych. Krioterapia miejscowa wykorzystuje sprzęty zakończone dyszą, jaka wygląda niczym rura elektroluksu – za jej pomocą ochładza się wybrane stawy, fragmenty skóry bądź mięśnie. Krioterapia wyzyskuje naturalne reakcje ciała na chłód. Są to zachowania obronne, które odnawiają stabilność działania całego organizmu. Wpierw dochodzi do intensywnego zwężenia naczyń krwionośnych w tkankach, bo w taki sposób układ chroni się przed stratą ciepła. Krew płynie trochę wolniej, zaś oziębione tkanki są gorzej zaopatrywane w tlen (komora normobaryczna wrocław) a także składniki odżywcze. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to jedynie sekundę. Potem naczynka krwionośne rozszerzają się po czym dochodzi do ich przekrwienia. Układ zaczyna się bronić.
Rehafit

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Otaczające zimno oddziałuje na układ immunologiczny i hormonalny. Prędzej niż w naturalnej temperaturze wydziela się endorfina, niesłychanie silny, naturalny środek znieczulający. Aktywniej cyrkulują przeciwzapalne substancje. Osłabia się napięcie muskułów.

Stają się one w wyższym stopniu giętkie, sprawniejsze a także mogą wykonać większy wysiłek.
W trakcie pobytu w komorze krew nadciąga przede wszystkim do miejsc, w których panuje zawsze stała temperatura, zatem do czaszki, klatki piersiowej, natomiast u panów również do moszny. Reszta ciała, przede wszystkim ręce oraz nogi, zwyczajnie stygnie.