Każdy przyszły kierowca starający się o prawo jazdy powinien zrobić pewne badania

Dzięki dokumentowi wystawionemu przez lekarza mamy zapewnienie, że nie ma żadnych ograniczeń, by prowadzić różnego rodzaju pojazdy. Jeżeli interesują cię badania kierowców w Krakowie, dobrze jest zorientować się w kilku kwestiach, by być zaznajomionym z tym tematem.

kierowca samochodu

Autor: Roberto Ciucci
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie, trzeba rozeznać się w obszarze badań. Zaliczają się do nich w głównej mierze badania psychotechniczne, okulistyczne, neurologiczne, laryngologiczne i laboratoryjne. Określony zestaw jest zależny od typu prawa jazdy, o jakie zabiega poszczególna osoba. Rozpoczynając od kategorii A – tutaj sfera robionych badań skupia się na konsultacji okulistycznej razem ze sprawdzeniem pola widzenia i zmierzeniem stężenia cukru we krwi. O następnych działaniach rozstrzyga lekarz, jeśli spostrzeże jakiekolwiek zalecenia – doczytaj tu.

W kategorii B wykonuje się identyczne badania. W innych kategoriach niezbędne są również badania wspomniane na wstępie. Poza tym mogą być one realizowane tylko przez lekarzy posiadających odpowiednie uprawnienia do tego typu działań. Inaczej nie będą one miały wartości, jak również nie będzie można użyć wystawionego przez nich oświadczenia. Istotne są także badania okresowe, by skontrolować, czy konkretny kierowca może w dalszym ciągu prowadzić pojazd i nie stanowi niebezpieczeństwa na drodze.

W momencie zgłoszenia się do lekarza trzeba wziąć ze sobą należyte dokumenty, a zatem dowód osobisty bądź inny dokument zawierający numer PESEL, natomiast w przypadku kierowców z prawem jazdy w wyższej kategorii, należy jeszcze pamiętać o aktualnych badaniach psychotechnicznych. Jeżeli go zapomnimy czy nie posiadamy takiego dokumentu, wymagane będzie wykonanie badania na miejscu. Poza tym osoba idąca do placówki medycznej musi być o pustym żołądku, inaczej nie będzie możliwości wykonania należytych badań. To kwestia, o jakiej wiele osób nie pamięta, więc miejmy to na uwadze.

Na koniec dobrze jest podkreślić, że bez względu na to, jakie badania wykonujemy – czy są to badania dla kierowców czy EMG – zawsze należy wybierać sprawdzone ośrodki, albowiem zdrowie gabinety terapeutyczne wrocław powinno być najważniejszą kwestią dla każdego człowieka.

Zobacz również: