Kłopoty z wilgocią w mieszkaniu

Zjawisko wilgoci jest ciągle stosunkowo często występujące, pomimo zwiększającej się popularności nowoczesnych technologii budowlanych. Dotyczy zwykle budynków starych, ponieważ to one są szczególnie zagrożone wilgocią.

Przyczyn tego zjawiska może być sporo. Jednym z nich jest nieprawidłowa konstrukcja budynku albo wypaczenie elementów z biegiem czasu. Wskutek tego procesu części konstrukcji są nieszczelne, przez co woda przenika do wnętrza budowli. Bardzo częstym powodem jest również niewłaściwa wentylacja wnętrza. Tego rodzaju czynnik, szczególnie połączony z nieregularnym ogrzewaniem wnętrza, jest nagminnym powodem wilgoci.

Jeżeli prezentowany materiał jest dla Ciebie interesujący, nie wahaj się i sprawdź szczegóły tutaj terapia widzenia – przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Zjawisko to jest niezwykle trudne do usunięcia, dlatego lepiej jest mu zapobiegać. Skutki działania tego zjawiska bywają bardzo dotkliwe. Zbyt duża ilość wilgoci wywołuje wypaczanie i niszczenie wyposażenia, a także może prowadzić do uczuleń i różnorodnych chorób mieszkańców. Korzystając z okazji – ciekawa strona www

Zapobieganie

Problem wilgoci w pomieszczeniach

Autor: Olger Fallas
Źródło: http://www.flickr.com

Jak już zostało wspomniane, najkorzystniejszym pomysłem jest zapobieganie pojawienia się wilgoci. Dokonuje się tego już w czasie konstruowania budowli, poprzez zabezpieczenie i uszczelnienie zasadniczych elementów. Jest jednak kilka czynności, które wykonuje się w przypadku gotowym budynku, i które także mogą okazać się potrzebne. Jeżeli dom jest drewniany, powinno się o drewno odpowiednio dbać. Dbałość ta obejmuje stosowanie właściwego środka impregnującego. Trzeba pamiętać o tym, by drewno konserwować co jakiś czas, zwłaszcza w okresie zimowym. Trzeba również zadbać o równomierne i częste ogrzewanie domu.

Eliminowanie
W przypadku, gdy wilgoć jednak się pojawi, istnieją również metody na zmniejszenie i wyeliminowanie jej. Do tego zadania mogą posłużyć rozmaite osuszacze powietrza, których moc zależna jest od potrzeb i wielkości wnętrz. W przypadkach bardzo zaawansowanej wilgoci istnieje możliwość zaangażowania ekipy, która zajmie się osuszaniem ścian budynku z użyciem specjalistycznych urządzeń. Niekiedy niezbędne jest również osuszanie piwnic. Dzięki specjalistycznym urządzeniom następstwa wilgoci w mniejszym stopniu dają się we znaki domownikom, pozwalają także zapobiegać występowaniu rozmaitych schorzeń powstających w wyniku wdychania zawilgoconego powietrza. Czytajcie więcej w tym temacie