Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych dziedzin wśród lekarzy specjalistów. Duża liczba Polaków nadal obawia się wizyty u dentysty, równie wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Profesjonalista jest w stanie wykonać szybki i niebolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to wstawianie plomby, czy skomplikowany zabieg protetyczny. Dobry specjalista jest również w stanie zapobiec rozwojowi chorób jamy ustnej, tak żeby w późniejszym czasie nie było potrzeby przeprowadzania rozbudowanego i kosztownego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy fachowców są niekiedy niezwykle długie, pacjenci rezerwują czasem wizyty nawet na parę lat naprzód.

implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej występujące dolegliwości
Duża liczba Polaków wciąż ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny jamy ustnej, oraz na przykład z wyborem odpowiedniej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi narzeka więc na problemy z dziąsłami czy próchnicę. To z pozoru niegroźne dolegliwości, ale zaniedbane mogą wywoływać poważne konsekwencje, włącznie z utratą uzębienia. Dobór najlepszej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi zapobiec wielu problemom, przede wszystkim z dziąsłami – więcej na . Zbyt sztywne włosie może powodować krwawienie dziąseł, a w wyniku ich cofnięcie. To bardzo powszechna dolegliwość, która nosi profesjonalną nazwę – parodontoza. Może być ona spowodowana również sporą warstwą kamienia nazębnego. W celu pozbycia się tego problemu, zaleca się więc regularne pozbywanie się kamienia nazębnego u dentysty.

Czytaj też

Dentysty nie da się uniknąć
Paradontoza to jedna z dolegliwości, której wykwalifikowany lekarz stomatolog jest w stanie zapobiec. Dużym wyzwaniem dla dentysty są zabiegi związane z tworzeniem protez. Zęby, mimo że wykonane z twardego szkliwa, mogą się złamać. Niezachowanie zalecanej higieny jamy ustnej może również skutkować wypadaniem zębów. W takim przypadku, żeby pacjent był w stanie normalnie funkcjonować, wstawia się implanty implanty warszawa ursynów stomatologiczne. Jest to dużo bardziej komfortowe i lepiej prezentujące się rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg polega na wstawieniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego implantu zęba. Implant zębowy jest nie do odróżnienia od prawdziwego zęba, co jest jednym z powodów popularności tej metody walki z brakiem uzębienia.