Jakie dobre właściwości ma babka płesznik i jak ją spożywać?

Aktualnie wielu z nas stawia na zdrowy styl życia. Otaczają nas z wszystkich stron chemiczne składniki pokarmów, żyjemy szybko i często nie myślimy o tym jak jemy, jednak odczuwamy, że nasz organizm nie działa prawidłowo i chcemy zmiany. Szukamy więc składników diety, które wspomogą nasz organizm i dobrze przyśpieszą trawienie. Pośród różnych składników coraz bardziej powszechna jest babka płesznik.

sprawdź nasza propozycję

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Babka płesznik ma dużo błonnika, który doskonale wpływa na układ pokarmowy. Sprawia, że odczucie głodu mniejszy się i dłużej będziemy posiadali wrażenie sytości. Dlatego też uprości to proces odchudzania, ponieważ będziemy jeść w mniejszych ilościach. W dodatku błonnik pomaga w zmniejszeniu zaparć, tym samym uczucia ciężkości. Ten składnik zniża również zły cholesterol oraz oczyszcza organizm. Tym samym babka płesznik posiada wszelkie te właściwości i jest świetna dla ludzi, którzy się odchudzają. W jakiej postaci spożywa się babkę? Najczęściej nabyć można ziarna.

Chociaż jest niezwykle zdrowa, niestety na początku może wywołać niewielkie wzdęcia czy poczucie sytości. Żeby nie dopuścić do takiego typu zdarzeń warto pić podczas spożywania pić dużo płynów, ponieważ wtedy nasionka produkują śluz, ułatwiający przejście przez jelita. Na jakie choroby najkorzystniejsza jest babka płesznik? Dlatego, że obniża zły cholesterol jest bardzo dobra dla osób z nadwagą. Dodatkowo może również obniżyć glukozę w przypadku cukrzycy typu 2. Udowodniono także, że pomaga dla osób chorujących na zespół jelita wrażliwego – ziarno babki płesznik – suplement diety.

Babka powstrzymuje dolegliwości nawet na dwa tygodnie. Gdzie nabywać babkę? Aktualnie niemalże wszystkie produkty można zakupić online. Powinno się więc obejrzeć kilka ofert, żeby być pewnym, że wybieramy najlepszą ofertę. Jeśli zainteresuje na babka płesznik cena bywa bardzo różna, dlatego też trzeba porównać oferty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasła, takie jak na przykład: „sklep z żywnością ekologiczną” (Zdrowy Stragan – sklep ze zdrową żywnością) czy dokładniej do opcji, która nas interesuje, przykładowo: „babka płesznik cena”. W wynikach otrzymamy dużą ofertę i z pewnością dobierzemy tę najbardziej odpowiednią.

Zdrowa żywność

Autor: t-mizo
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście przed nabyciem i spożyciem babki płesznik warto poznać przeciwwskazania. Babki nie można zażywać, gdy mamy boleści brzucha i nie wiemy dlaczego, ponieważ ziarna mogą zwiększyć nudności czy nawet spowodować wymioty. Dodatkowo uważać muszą ludzie posiadający niedrożne jelita – test na obecność pasożytów w organizmie (błonnik oczyszczający jak stosować) i różne stany skurczowe. Jeżeli jednak te dolegliwości nas nie dotyczą warto wzbogacić swoją dietę o babkę płesznik i cieszyć się dobrze pracującym układem pokarmowym.