Profesjonalny dietetyk doradza jak być zdrowym

Składnikami zbilansowanej diety nie są tylko owoce i warzywa. Samo znaczenie zdrowia ma duże znaczenie. Na nasze zdrowie składa się dieta, ruch, kondycja fizyczna. W zależności od wieku także kondycja psychiczna.

owoce

Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse

Jak poradzić sobie z zagadnieniami zbilansowanej diety

Duża ilość produktów naturalnego pochodzenia jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.Aby nasz organizm mógł poprawnie funkcjonować, trzeba zwrócić uwagę na pochodzenie produktów, które spożywamy

Jest kilka istotnych zasad, które powinniśmy stosować aby czuć się dobrze.1. jedzmy produkty pochodzenia ekologicznego, mają w sobie dużo witamin oraz błonnika. Świeże i warzywa i owoce są najważniejszymźródłem witamin, żadne sztuczne witaminy czy substytuty diety nie są w stanie ich zastąpić. W każdym naszym posiłku powinny znajdować się warzywa lub owoce. Zdrowa żywność (informacje hurtownia żywności ekologicznej) jest podstawą zbilansowanej diety. 2. jedzmy 4-5 posiłków dziennie. Jedzenie powinno być bogate w warzywa ekologiczne oraz owoce. Nie nakładajmy sobie dużo jedzenia na talerz, spożywając je w ustalonych przerwach nasz organizm nie potrzebował więcej. 3. spożywajmy dużo płynów. Uzupełnianie organizmu o wodę jest istotnym ważnym procesem. Powinniśmy wypijać minimum 1,5 litra wody dziennie. 4. ograniczajmyilość cukru , kawy, soli oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym, dużespożycie właśnie tych produktów prowadzi do tycia5. Spożywajmy kolację najpóźniej na najpóźniej na 2 godziny przed snem. Ostatni posiłek powinien być spożyty co najmniej 2 godziny przed spoczynkiem. W ten sposób możemy uniknąć niepotrzebnych problemów ze snem.Jeśli chcesz więcej rad na temat efektywnego odchudzania odwiedź tą stronę: zdrowe-zmiany.pl.

Warzywa i owoce

Autor: Kikkoman
Źródło: Kikkoman

Jak zadbać o nasze dziecko

Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom nawyki żywieniowe. szykować im do szkoły, owoce i warzywa. robić świeże kanapki aby dzieci nie kusiło niezdrowe jedzenie z bufetu. Jeżeli chodzi o noworodki starajmy się je karmić piersią, jeżeli nie ma takiej opcji podawajmy mleko dla niemowląt które jest atestowane. ostrzegajmy się przed gotowymi daniami, posiłki dla niemowląt muszą być zrobione w sterylnych warunkach oraz na ekologicznych produktach.

dobierająć posiłki dlanaszego dziecka musimydostrzegać to co lubi, aby niepotrzebnie go nie zniechęcać do spożywania posiłków. Przede wszystkim trzeba kłaść nacisk na zdrowe odżywianie – czytaj artykuł na znajdziesz na tutaj . Wracając do tematu najmłodszych kaszki dla niemowląt możemy po jakimś czasie urozmaicić o zmiksowane owoce lub warzywa. Ostatnią i podstawową zasadą dotyczącą zarówno dzieci jak i dorosłych jest duża ilość ruchu. Wybierajmy się na spacery do lasu czy parku spacerujmy po lesie lub mieście, odprężmy się i zrelaksujmy ma to bardzo dobry wpływ na nasz organizm (odsyłam tutaj).