Co zrobić z problemem mającym związek z nietrzymaniem moczu? Jakiego rodzaju są na to sposoby?

Mimowolne oddawanie moczu jest schorzeniem dość wstydliwym, silnie więc wpływa na poczucie komfortu i pewność siebie. Niestety, statystyki wskazują, że taki kłopot dotyczy wiele kobiet, nawet co drugiej Polki, natomiast częstotliwość występowania wysiłkowego nietrzymania moczu wzrasta wraz z wiekiem.

Całe szczęście schorzenie może być leczone chirurgicznie albo farmakologicznie, nie każdy jednakże wie, iż jest również możliwość zrobienia prostego, mało inwazyjnego zabiegu laserowego. Tego rodzaju laserowe leczenie nietrzymania moczu dość silnie polepsza stan zdrowia i polepsza samopoczucie.

Jeżeli poszukujesz zbliżonych danych na prezentowany temat, to też rzuć okiem na (https://physiomedica.pl/rehabilitacja/) pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Czym w ogóle jest to schorzenie? Jest spowodowane zwiotczeniem ścian pochwy, a jednocześnie osłabieniem mięśni dna miednicy, czyli tak zwanych mięśni Kegla. Dość często występuje to po porodzie, przez rozciągnięcie pochwy, pojawia się jednocześnie podczas menopauzy.

zabieg

Autor: 123 rf
Źródło: 123 rf

Na skutek zminimalizowania sprężystości mięśni dna miednicy a także górnej ze ścian pochwy kąt nachylenia cewki przestaje być prawidłowy. Rezultatem tego jest mimowolne wydalanie moczu mające związek z wysiłkiem jaki wkładany jest w wykonywanie najbardziej podstawowych czynności, jak dźwiganie albo schylanie – poznaj dodatkowe informacje. Dodatkowo, nawet przy kichnięciu czy ataku kaszlu może być to męczące. Jednocześnie rośnie uczucie parcia na mocz, co sprawia, że nawet nieduża ilość może być znacznym dyskomfortem. Laserowe leczenie nietrzymania moczu odnosi się do obkurczania pochwy, a jednocześnie namnożeniu włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za sprężystość jej ścian. Tkanki poddane takiemu zabiegowi mogą się skurczyć, więc jednocześnie pobudzona jest aktywność śluzówki.

W efekcie tego zachodzi wzmocnienie powięzi wewnątrzmacicznej, ścian pochwy a także ujścia cewki moczowe, natomiast kąt nachylenia cewki stanie się zminimalizowany.http://a2clinic.pl/ (http://www.a2clinic.pl/ przejdź do nas po linku)Każda z tkanek jest bardziej elastyczna, pochwa bardziej ciasna, dzięki temu cewka moczowa funkcjonuje jak najlepiej, wraca więc odczucie komfortu. Bardzo często wystarcza zrobienie jednego zabiegu, możemy go też po miesiącu jeszcze raz wykonać – czytaj na stronę więcej na stronie na stronę się więcej ze strony . Wynik tego będzie się utrzymywał przez wiele lat, zaś jak będziemy sprawdzać poziom hormonów oraz wzmacniać mięśnie Kegla, to być może taki kłopot już nigdy nie wrócić. Najlepiej też stosować preparaty, jakie w tym pomagają, takiego typu jak Monalisa Touch.