Leczenie światłem jest skuteczne.

Wbrew temu co by się mogło wydawać nie tylko klasyczne formy terapii w formie preparatów są w stanie nam pomóc wyleczyć się z bardzo wielu chorób. Istniej gro sposobów na to, aby dojść do dobrej kondycji. Jednym z nich jest na przykład terapia światłem. Mało z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zwyczajne światło w bardzo wielu przypadkach ma na nas zbawienny wpływ. Jego własności były znane już starożytnym medykom w Egipcie. Najnowsze badania, które miały już miejsce w czasach nowożytnych definitywnie potwierdziły to, iż światło słoneczne ma własności lecznicze, które zdecydowanie warto wykorzystywać w medycynie. Właśnie dlatego można dzisiaj mówić o niepodważalnej wiarygodności świałoterapii, która przez parę stuleci była kwestionowana.

jesień

Autor: Jack Mallon
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia światłem ma swe zastosowanie głównie przy chorobach natury psychicznej.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy laserowa korekcja wzroku katowice cena naszego wpisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszystkie Twoje wątpliwości.

Doskonale sprawdza się ona na przykład przy terapii objawów depresyjnych. Takie zaburzenia wyróżniają się tym, iż bardzo często powstają z powodu niedoboru naturalnego światła. Stąd też nie może dziwić fakt, że stany depresyjne najczęściej towarzyszą nam w okresie jesienno-zimowym, gdy słońce szybko chowa się za horyzontem.

Naturalne światło z pewnością jest doskonałym lekarstwem na chorobę jaką jest depresja sezonowa. Nazywana jest ona także sezonowym zaburzeniem afektywnym. Przeważnie zaburzenie to pojawia się na przełomie października i listopada. Potrafią utrzymywać się aż przez cały okres zimowy. Stan ten charakteryzuje się przede wszystkim tym, że o wiele częściej tyczy się kobiet niż mężczyzn. Bywa także tak, że cierpią na nią maluchy. Jak dotąd naukowcom nie udało się definitywnie stwierdzić, czym spowodowane jest to zaburzenie. Istnieją jedynie hipotezy, które mają mówić o przyczynach. Bardzo łatwo zdiagnozować depresję jesienno-zimową. Ma ona bardzo przejrzyste objawy, takie jak na przykład uczucie przygnębienia, strach, duża nadwrażliwość jak również nerwowość. W takim przypadku leczenie przebiega za pomocą fototerapii, a zatem leczenia światłem białym, które widzimy jedynie przy pomocy specjalnych lamp. Skuteczne są także w tym przypadku preparaty antydepresyjne jak i psychoterapia – pełny artykuł.