Profilaktyka chorób układu krążenia Co radzą eksperci

W dzisiejszych czasach czujemy wielki strach przed chorobami nowotworowymi, zaś w ujęciu statystycznym o wiele bardziej grożą nam choroby układu krążenia.

To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w Polsce (w szeregu przypadków przedwczesnych!), a także przyczyną niedyspozycji ludzi starszych. Nie można ich bagatelizować! Niestety, zbyt często lekceważymy pierwsze objawy chorobowe, nie zdając sobie sprawy, że skutki naszej nierozwagi mogą być bardzo smutne.

Nawet przy wysokim ciśnieniu pacjent może czuć się właściwie normalnie. Wiadomość o takiej na pozór zdrowej osobie przekazywana jest jako sensacja, gdy zdiagnozuje się u niej na przykład udar lub zawał.

leki

Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com

Nadciśnienie tętnicze bywa określane mianem „cichego zabójcy”, gdyż z pozoru nie przypomina o sobie, a w rzeczywistości jest niczym bomba zegarowa. Z drugiej strony jest to choroba dosyć łatwa do zdiagnozowania, a sam chory może nadzorować przebieg jej leczenia, samemu badając ciśnienie.Sprawdź też: Szukasz tanich leków jak np. pyralgina? Zobacz tutaj.

przeciwdziałając chorobom układu krążenia, trzeba przede wszystkim mieć kontrolę nad kilogramami. Zrezygnujmy z potraw smażonych i kalorycznych. Zastąpmy je warzywami, owocami, nabiałem i drobiowym mięsem.

Dzięki takiemu menu nasycimy swój organizm, zapomnimy o podjadaniu w ciągu dnia, a co za tym idzie zakończą się nasze nocne wycieczki do lodówki.

Czy czujesz ochotę na kolejne równie interesujące wpisy? Jeśli tak, to chcemy Cię zawiadomić – kliknij, aby przeczytać tutaj dużo więcej.

Propozycją na wyśmienity, i łatwy obiad mogą być sałatki. W zależności od kaloryczności i preferencji smakowych możemy dowolnie dobierać dodatki. Świeżo upieczone kawałki grillowanej piersi z kurczaka lub sery nadadzą jej bardziej wyrazisty smak.Systematycznie ćwiczmy.

Niestety sporym wyzwaniem okazuje się dla nas zwiększenie aktywności fizycznej, co najczęściej tłumaczymy brakiem czasu. Wystarczy jednak pół godziny ćwiczeń 2 razy w tygodniu, by w krótkim czasie zachować zdrowie.

Unikajmy stresu, używek i dostarczmy organizmowi właściwą suplementację. Rynek suplementów diety cały czas rozwija się – prawdopodobnie za sprawą rosnącej świadomości Polaków, którzy rozumieją konieczność samodzielnego dbania o zdrowie.

Więcej: .