Światłoterapia – idealny sposób na polepszenie nastroju

Światłoterapia szczególnie polecana jest osobom, które doceniają zachodnią medycynę i naturalne lekarstwa. Leczenie światłem o dużej intensywności jest owocną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. Poza tym pomaga pozbyć się uczucia napięcia wywołanego stresem i przemęczeniem!

Żarówka

Autor: Flickr
Źródło: https://www.flickr.com
Ograniczenie światła sprawia, że stajemy się śpiący i obojętni na otoczenie. Jest na to sposób – światłoterapia! Jak to działa?

Jasne światło powstrzymuje proces produkcji melatoniny, który jest najintensywniejszy podczas jesienno-zimowym, a jednocześnie przyczynia się do wzrostu wytwarzania seratoniny. Równowaga uzyskana podczas zabiegu światłoterapii skutecznie zwalcza symptomy depresji związanej z porą roku.

Światłoterapia to jedna z niewielu metod leczniczych zaczerpniętych z zachodu, która ma dwie cechy – naturalność i naukowe poparcie. Osoby czerpiące z jej dobroczynnego działania cenią sobie wrażenie, że żyją w zgodnie z naturą. Sporo osób borykających się z dolegliwościami takimi jak depresja zimowa i stres, chwali sobie to, że dzięki zabiegom światłoterapii mogą zrezygnować z leczenia farmakologicznego. Światłoterapia () jest metodą subtelną, bezpieczną i wygodną! Jeśli wstępne leczenie światłem okaże się skuteczne, proponowane jest podtrzymywanie terapii przez pozostały czas zimy. Wówczas efekt leczenia pozwala na częściowe a nawet stuprocentowe pozbycie się złego samopoczucia związanego z zimą.

Światłoterapia pomaga poradzić sobie z dolegliwościami takimi jak: depresja (warto zobaczyć zakres usług – klinika leczenia depresji rehab-terapia) zimowa i sezonowa, obniżenie nastroju a nawet niektórymi przypadłościami wywołanymi zaburzeniami snu, przemęczeniem lub stresem. Co ważne, fototerapia daje szybkie rezultaty w stosunkowo krótkim czasie! Poza tym światłoterapia jest sprawdzona klinicznie. Przez psychologów wykorzystywana jest jako element wspomagający leczenie, a więc nie naturalny środek terapeutyczny. Sugerowane natężenie światła to 10 000 luksów – czyli ilość światła, którą przyjmujemy w czasie wiosennych, bezchmurnych poranków. Światłoterapia skutkuje w 85 % przypadków a efekty zauważalne są nawet po 3 dniach! Oczywiście zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, więc lekarze sugerują profilaktyczne zabiegi jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów depresji sezonowej ().