Nasze zdrowie – hormonalne wahania – przeczytaj artykuł

Żyjemy w czasach nieustannego pędu. Wielu z nas przemierza nieustannie trasę dom – praca – sklep co staje się naszą rutyną i zapominamy o tym, by znaleźć przestrzeń na radość z życia i małych spraw. Szybkie tempo zmian, niedbale robione posiłki z chemicznych półproduktów, brak snu, stres, wady wrodzone, zbyt mała aktywność fizyczna, mało wody i tlenu w organizmie… Tego rodzaju wyliczankę można by było ciągnąć bez końca.

Są to czynniki, które powodują najróżniejsze choroby, na jakie zapada coraz więcej z nas. Okazuje się, że niektórzy unikają lekarzy z daleka i większość z nas zgłasza się do nich dopiero wtedy, gdy czujemy się już naprawdę źle. Niestety z reguły kończy się to problemami.

4health.pl/

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby nazwać się dojrzałym i odpowiedzialnym za siebie człowiekiem, winniśmy zacząć się systematycznie badać, gdyż profilaktyka to najlepsza droga do prawidłowego utrzymania zdrowia.
Wiedzmy, że na choroby endokrynologiczne zapada coraz więcej ludzi bez względu na wiek, wykształcenie, miejsce pracy i mieszkania. Każdy z nas może mieć problemy z wydzielaniem hormonów, dlatego też absolutnie nie należy bagatelizować objawów towarzyszących tego typu chorobom.

Przeczytaj także szczegóły tutaj, z pewnością stwierdzisz, że istotnie dobrze było je poznać. Nie zwlekaj zatem i wejdź tutaj!

To my sami mamy wpływ na to, czy zbadamy się, czy nie.

Czasem kilka złotych, które zapłacimy za sprawdzenie, czy z naszą tarczycą, aby na pewno wszystko jest w porządku wystarczy, aby wcześniej móc wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości. Dobrze też będzie, jeśli raz na jakiś czas endokrynolog Katowice przeanalizuje nasz stan i stwierdzi, czy nie wymagamy leczenia farmakologicznego. Warto zajrzeć tu: Dietetyki Klinicznej.
Jeżeli więc chcielibyśmy w pełni brać odpowiedzialność za swojej życie i zdrowie, winniśmy jak najszybciej zadbać o siebie. Tylko my sami jesteśmy w stanie wskazać objawy somatyczne, które występują pod różnymi postaciami.

Wiedzmy również, że większość chorób nie bierze się znikąd, dlatego też powinniśmy o siebie zadbać. Na co dzień wychodźmy na spacer, dotleniajmy swój organizm, zadbajmy o odrobinę ruchu. Patrzmy na to, co wybieramy w sklepie, w jaki sposób przygotowujemy posiłki, ile jemy i jak często. Wyłączmy telewizor i kładźmy się wcześnie spać. Zrezygnujmy z palenia i oczyśćmy organizm. Żyjmy zgodne z naturą, a każdego dnia będziemy czuli, że mamy w sobie wystarczająco dużo mocy, by brać się za nowe wyzwania.