Psychiatria jest jedną z bardziej charakterystycznych dziedzin medycyny

Psychiatria jest jedną z bardziej charakterystycznych gałęzi medycyny. W odróżnieniu od większej części innych dziedzin medycyny odnosi się bowiem nie do sfery fizycznej i ciała ludzie, ale do ich aspektów psychicznych, a więc wewnętrznych. Psychiatra jest lekarzem, którego zadaniem jest dbanie o zdrowie psychiczne człowieka. W przeciwieństwie do psychoterapeutów lekarze ci w terapii rozmaitych chorób psychicznych są uprawnieni do przepisywania środków leków jest w sumie najpowszechniejszym sposobem leczenia chorób psychicznych. Jednym z poziomów takiego leczenia jest także terapia prowadzona w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym, w którym pacjenci są pod stałą opieką lekarzy.

leki

Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nadal jedną z bardziej popularnych metod usuwania zaburzeń o podłożu psychicznym jest terapia gabinety terapeutyczne wrocław w ośrodku zamkniętym. W takich ośrodkach przebywają ludzie, u których stwierdzono duży stopień zaburzeń. Mogą to być przykładowo takie dolegliwości jak schizofrenia, zaburzenia maniakalne w wysokim stopniu i tak dalej. Do skierowania do takiego szpitala powodem bywają również zbrodnie popełnione przez określoną osobę o ile stwierdzono, że podczas ich popełniania nie była ona poczytalna. Specjaliści w szpitalach zamkniętych mają za zadanie nie doprowadzać do pogorszenia się kondycji pacjentów i w miarę możliwości umożliwianie im wyjście z zaburzeń (dobry psychiatra). Do tego celu stosuje się terapię lekami, a także różnorodne inne metody, takie jak przykładowo leczenie elektrowstrząsami.

psycholog
Występuje także taka odmiana psychiatrii, która wiąże się z działalnością sądów i generalnie przestępczością. Specjaliści zajmujący się tą dziedziną blisko współpracują z sądami i prokuraturami. Ich zadaniem jest przede wszystkim złożenie opinii w temacie kondycji psychicznej oskarżonych. Poza tym psychiatra taki musi ocenić, czy przestępca któremu udowodniono winę jest w stanie odbywać pełną karę pozbawienia wolności. Jego zakres obowiązków jest więc konkretnie sprecyzowany i wiąże się z badaniem podejrzanych o przestępstwa, również tych, których podejrzewa się o najgorsze zbrodnie.

Czytaj więcej na .