Które pieluszki wybrać?

Wybór pieluszek to problem każdego świeżo upieczonego rodzica. Tymczasem na sklepowych półkach znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama polubi odpowiedni model dla jej maluszka. Między nimi ujrzymy zarówno te, które zakładały nam nasze mamy, (czyli flanelowe, frotowe), cieszące się uznaniem mam pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne a także takie, które możemy włożyć do prania.

pieluchy dla maluchów

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluszki tzw składane, np. tetrowe są bawełniane, a więc z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeżeli często się je zmienia, są bezpieczne oraz nie powodują alergii. Stosunkowo szybko schną. Do takich pieluch nie zaszkodzi dokupić specjalny otulacz, który działa jako dodatkowe zabezpieczenie przed przemoczeniem. Do bezdyskusyjnych zalet takich pieluch należy fakt, iż powstały w części lub w całości z naturalnych, oddychających materiałów. Do minusów – konieczność prania i czasem – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Tuż po porodzie kobiece ciało rzadko kiedy prezentuje się rewelacyjnie. Minie jeszcze nieco czasu, zanim powróci do dawnej formy, jednak na odpowiednią dawkę sportu, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie dać się na basen razem z maluszkiem?

niemowlę

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Na basen lekarze pozwalają zabrać już 2-miesięczne dziecko, które jest zdrowe, prawidłowo się rozwija i stabilnie trzyma główkę. Dla tak małych dzieci baseny wymagają zakładania pieluch.

Czy wiesz, że z łatwością możesz powiększyć zakres swojej wiedzy związanej z przedstawianym tematem? Zwyczajnie kliknij ten link i zobacz tekst na portalu (https://www.e-herbata.pl/).

Pieluszki na basen, dzięki wyjątkowemu wkładowi chłonącemu nie nabierają wody, zaś ich wyjątkowa konstrukcja oraz specjalne materiały dają skuteczną ochronę podczas zabaw (specjalne pieluchy na basen). Higienę i wygodę dadzą milusińskim wyprofilowane wykończenia które zapobiegają przed przeciekanie.
Na koniec: w czasie spacerów, wyjazdów popularne pieluchy jednorazowe będą świetnym wyborem – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca (sprawdź eko pieluchy jednorazowe). Lecz, gdy zorientujemy się, tzw. pampersy są powodem alergii u maluszka a także gdy jesteśmy zapalonymi ekologami, kupmy pieluchy wielorazowego użytku lub ekologiczne.