Leczenie światłem i jej dobre strony

Ostatnimi czasy nad wyraz popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem za pomocą właściwego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc aniżeli zwyczajne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej brakiem słońca w godzinach porannych, szczególnie podczas zimy. Niedobór światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, problemów z koncentracją a także zakłóceń w rytmie wydzielania hormonów.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Powyższa terapia psychoterapia Wrocław powinna być stosowana dwukrotnie w ciągu dnia, dzięki temu przyniesie najlepsze efekty. Najodpowiedniejsze pory to ranek oraz wieczór, dwie godziny przed zaśnięciem. Optymalny czas pojedynczego seansu powinien wynosić mniej więcej godzinę. W trakcie zabiegu możemy zająć się innymi zajęciami, np. czytać książkę nie zapominając, by co jakiś czas spojrzeć w stronę lampy. Lampa do fototerapii pomaga nie tylko we wspomnianej na wstępie depresji, lecz również może skutecznie działać w przypadku schorzeń ze skórą a także krzywicy u najmłodszych. Jedną z najistotniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej indywidualnego przeprowadzania w domu. Jest to jednocześnie całkowicie bezpieczny zabieg. Można go też przeprowadzić w licznych uzdrowiskach albo ośrodkach Spa, w których zabiegi przeprowadzają wyszkoleni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, bowiem nie wydziela promieniowania ultrafioletowego. Nie można zapomnieć również o zaletach związanych z poprawieniem samopoczucia oraz zmniejszeniem problemów skórnych. Fototerapia może przynosić naprawdę świetne wyniki, jeżeli stosuje się ją zgodnie z dyrektywami przez okres około 3 tyg.. Zdarzają się jednak ludzie, na których nie wywiera wpływu – wtedy trzeba znaleźć inne wspomagające sposoby lecznicze, które wywołają oczekiwaną poprawę – więcej o fototerapii.

Autor: Marcus Vegas

Należy pamiętać, że fototerapii nie można stosować w przypadku chorych cierpiących na dolegliwości narządu wzroku bądź zażywających leki wywołujące nadwrażliwość na światło. Przeciwwskazaniem jest również migrena. Jeżeli jednak wskazane przypadłości nas nie dopadły, możemy śmiało stosować zabiegi za pomocą lampy do fototerapii i pozbyć się depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez stałe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: .