Które skarpety są najlepsze do aktywności, a jakie na co dzień? Sprawdź, bo ma to wpływ na kondycję twoich stóp

Gdy mamy już odpowiednie obuwie, to nie możemy zapomnieć o wyborze właściwych skarpetek. To prawda, iż to mała i dość specyficzna część ubioru, lecz za to bardzo ważna. Warto wiedzieć, że skarpety mają duży wpływ na nasze obuwie. To znaczy, jeżeli dobierzemy niewłaściwe skarpety nasze obuwie nie będzie oddychać, chociaż powinno. Jednocześnie, spowodować to może szereg bolesnych otarć oraz urazów.

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Najważniejszymi zaletami skarpet jest wyprowadzanie wilgoci na zewnątrz, amortyzacja stopy, a także zniwelowanie nieprzyjemnego tarcia. Nieistotne jakie to skarpety producent i czy są to skarpety męskie (), za każdym razem powinny być spełnione te warunki, choć rzecz jasna najbardziej niezawodne muszą być skarpety sportowe. Zwróćmy uwagę na to, jakiego typu są to skarpety, gdyż to odpowiedni rodzaj zapewnia pożądane właściwości, tak jak popularne ostatnio skarpety bambusowe stopki, pomimo swoich zalet, nie są aż tak dobre do wzmożonej aktywności.

Jeśli szukasz zbliżonych informacji na omawiany wątek, to też rzuć okiem na (https://www.dziegielewska.eu/okulista-warszawa/) analogiczne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Najbardziej znane są skarpety używane do normalnego użytku. Możemy ich używać cały rok, a ich przeznaczenie to tylko zwykła codzienna aktywność oraz podstawowe sporty uprawiane amatorsko, jak bieganie. Trzymają one stałą temperaturę stóp, chronią je przed zbyt dużym poceniem, które mogą też prowadzić do groźnych oparzeń. Skarpety tego rodzaju są wzmocnione na palcach i piętach, by polepszyć uczucie stabilności oraz zagwarantować ochronę przed wystąpieniem przetarć. Elastyczne części są w stanie utrzymać skarpetę we właściwym miejscu, gwarantując, iż nie będzie się ona przemieszczać i spadać ze stopy. Innym rodzajem są skarpety do trekkingu, bardziej profesjonalne, najlepsze do długich wypraw górskich.

obuwie

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Idąc w góry pamiętajmy, że obuwie jest ważnym elementem, jednak jeżeli nie chcemy być narażeni na otarcia a także uszkodzenia skóry kupmy właściwe skarpety. Skarpety trekkingowe zmniejszają ucisk, który jest obecny w trakcie takiej aktywności. Części wentylacyjne zapewniają wysoki poziom oddychalności i to w różnych warunkach. Są bardzo efektywne w temacie odprowadzania wody. Używając tych skarpet nie musimy obawiać się o przetarcia i odciski. Skarpety nie będą zsuwać się ze stopy, a to dzięki elastycznym ściągaczom, które jednocześnie gwarantują odpowiedni przepływ krwi do stóp. Więcej na .