Jak zatroszczyć się o zdrowie własne i swojej rodziny?

Każdy z rehabilitantów na zapytanie jak dbać o zdrowie?, bez chwili zastanowienia wymieni 2 czynniki: dużo się ruszać a także racjonalnie odżywiać. Ale co to znaczy „dużo się ruszać”?

Zalecana porcja ćwiczeń ruchowych to 30 do 60 minut sportu codziennie. Bieg albo jazda na rowerze to nie jedyne formy aktywności fizycznej dla osoby która chce prowadzić zdrowy tryb życia. Możemy także popływać, gimnastykować się, wspinać się.

suplementy dla maratończyków

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Zainteresowałeś się owym działem? Przeczytaj więc dalej kancelarie radom o tym punkcie w następnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Najlepiej aby w swojej aktywności fizycznej starać się być jak najbardziej różnorodnym. Okazuje się, że optymalne jest przeplatanie ze sobą różnorodnych typów aktywności. I tak np.: dwa dni w tygodniu możemy pobiegać, dwa dni na przykład ćwiczyć w obojętnie jaki sposób a pozostałą część tygodnia pozostawić na regeneracje mięśni.

lekarstwa

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei racjonalne żywienie polega na urozmaicaniu jadłospisu, jedzeniu niedużych posiłków, acz dość często, to znaczy cztery do pięciu posiłków dziennie. Nie zapominajmy także o zjedzeniu śniadania, bowiem jest ono najważniejszym posiłkiem ze wszystkich, a przerwy między poszczególnymi posiłkami nie powinny trwać dłużej niż cztery godz.. Podstawowy pokarm powinny stanowić pełnoziarniste produkty i grube kasze. W codziennej diecie nie może zabraknąć jarzyn oraz (na deser owoców), mleka i jego przetworów oraz chudego mięsa i ryb. Niezwykle istotnym również jest też wypijanie wystarczającej ilości wody, to jest około 2 litrów każdego dnia.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, można sięgnąć po suplementy diety. W aptekach można dostać niemałą ilość przeróżnych suplementów (na przykład takie jak: ), które to wspomogą nowoczesne leczenie, czy zapobiegną rozwojowi pewnych chorób. Mimo iż zwykle można nabyć wspomniane środki bez recepty, polecam jednakże zasięgnąć porady lekarza lub magistra farmacji nim takowe zastosujemy.

Bywa czasem, iż nie przełknie na przykład: zielonej herbaty, drożdży czy czosnku w ich naturalnej postaci. Świetną sprawą są wtenczas pastylki zamykające w sobie te wszystkie cudowne własności naturalnych składników.