Powody do przejścia operacji plastycznych

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych uszu są różne. Zazwyczaj sprowadzają się do kompleksu odstawiających małżowin. To wyróżnianie się bywa nierzadko obiektem aluzji.

Niejednokrotnie prowadzi to do załamań nerwowych, a nawet depresji. Specjaliści od chirurgii estetycznej tłumaczą tę sprawę i zapewniają: operacje na uszach są jednymi z prostszych zabiegów na skórze. Warto pamiętać też, że zabieg na uszach, (nie inaczej jak na innych fragmentach ciała) – jeśli już się nań zdecydujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Dalsze korekty niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe odczuwanie bólu oraz wyszczuplanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą odczuwalne zmiany. Modelacja małżowin to kilka dokładnych chirurgicznych cięć a po tym profilowanie małżowiny specjalnymi szwami pod ten zabieg. Najczęściej uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych godzinach po operacji. Dobrze jest mieć pod ręką tabletki na ból, które – choć doraźnie i chwilowo – ale obniżą próg bólu.

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej liczą sobie kliniki za operację związaną z uszami. Wyprofilowanie małżowin jest dziełem specjalistycznej grupy fachowców z zakresu chirurgii estetycznej. Czas trwania operacji to kilkadziesiąt minut – góra godzinę, a jak widać po wykonaniu zabiegu trzeba nosić opaskę przez 2 tygodnie. Specjaliści radzą, aby przez pierwsze dni po zabiegu „pocięty” klient przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to większa pewność. Cięcia skóry i delikatne zabiegi, ból i delikatność – obie skrajności spaja chirurgia (oceń dobry chirurg szczękowy wrocław na stronie www.aurident.pl/) estetyczna. W przypadku korekcji uszu kluczowe staje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli, którzy decydują się na operację mają poczucie gorszości przez występowanie małego, ale jednak mankamentu. Regulacja małżowiny jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale także w dużej mierze mentalnym. Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu wigoru i sił na dalsze działanie.

Zabiegi na uszach poprzedza się właściwymi badaniami skóry. Sprawdzana jest krzepliwość krwi, w odstawkę na kilka dni muszą pójść papierosy i alkohol. Pacjent zwiększa wówczas ilość przyswajania witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.