Porady, jak poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to kłopot wielu pań. Niestety jedynie wyjątki idą do lekarza, gdyż krępują się wskazanej przypadłości, mimo że można sobie z nią poradzić. Trzeba wyłącznie wiedzieć jak.
Zacznijmy od tego, kto z reguły trudzi się z tą niedyspozycją. To zwykle panie po 60-tym roku życia, jednakże zdarzają się także młodsze przedstawicielki płci pięknej, na ogół po przebytej ciąży.

problemy zdrowotne

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Przez nieprawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych mocz wydostaje się w nieprzewidzianych sytuacjach, np. podczas kichania lub większego wysiłku fizycznego. Jest to niezmiernie problematyczne, dlatego jeżeli także twoim zmartwieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie warto jest zacząć jak najwcześniej, aby zawstydzenie przestało nam towarzyszyć każdego dnia (Gyn Centrum – pomoc przy problemach intymnych). Gdy podejmiemy decyzję o pójściu do lekarza, ten musi zapisać nam odpowiednie badania, dzięki którym prawdopodobne będzie stwierdzenie, jak bardzo rozwinięta w naszym przypadku jest przedstawiana dolegliwość. Badania te niestety nie za każdym razem są miłe, jednakże warto jest się im poddać, by wdrożyć potrzebne leczenie. Na czym polega? W pierwszej fazie wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, by przywrócić wydolność mięśni, które osłabły oraz na nowo móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają regularności, ale po kilku tygodniach można zauważyć dogodne efekty. Jeżeli nie przynoszą dostatecznych rezultatów, potrzebne będzie leczenie naturopata wrocław farmakologiczne.

Choroba nie śpi

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Leki należy przyjmować wedle zaleceń lekarza, a ich celem jest wzmocnienie cewki moczowej. Dzięki medykamentom stanie się sprężysta i nie pozwoli na popuszczanie moczu. W najgorszym wypadku konieczna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy muszą ponownie w odpowiednim miejscu umieścić pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety należy mieć świadomość, że operacja nie zawsze jest końcem choroby. U 30% kobiet nie przynosi efektów, jakich oczekują, więc potrzebne jest kontynuowanie leczenia farmakologicznego.
Na koniec trzeba dodać, iż nieodzowne są również inne działania, np. rzucenie palenia, troska o odpowiednią wagę, gdyż każdy nadprogramowy kilogram uciska drogi moczowe. Dobrze też zrezygnować z pokarmów, które mogą drażnić pęcherz moczowy. Są to przede wszystkim alkohol, kofeina, owoce cytrusowe oraz ostre przyprawy.