Świetna pomoc dla pracoholików

Obecnie podobnie jak kiedyś, największą wartością dla każdego z nas jest zdrowie. Jednakże dziś znacznie łatwiej nam o nie zadbać. Mamy bezpłatny dostęp do służby zdrowia, rośnie też rynek usług typu wellness. Wiele osób jednak mimo to lekceważy własny stan zdrowia. Współczesny człowiek jest zapracowany, wciąż zajęty własną karierą. Dopiero, gdy zaczyna się z nami dziać coś niepokojącego, szukamy skutecznego rozwiązania. A przecież najistotniejszym jest, żeby znaleźć przyczyny naszego złego stanu zdrowia i zawczasu zapobiegać sytuacjom, gdy czujemy się źle.

Podejście nowoczesne zakłada, że aby być zdrowym, trzeba dbać zarówno o nasze ciało, jak i umysł.Najlepszym rozwiązaniem, które spełnia oba te warunki jest masaż. Odpowiednio przeprowadzony, polepsza nasz stan zdrowia, a zwłaszcza sprawia, że poczujemy się zrelaksowani i odstresowani (polecani masażyści).

masaz leczniczy

Autor: Nate Grigg
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku działa wiele gabinetów masażu i ośrodków SPA, które posiadają szeroką ofertę różnego rodzaju zabiegów. Dobrze jednak najpierw rozeznać się w temacie i wybrać ten najlepszy dla siebie. Masaże dzielimy przede wszystkim na: lecznicze i relaksacyjne. Pierwsze z nich nierzadko są częścią dłuższej terapii i mają na celu wyeliminowanie bólu lub poprawę zakresu ruchów naszego kręgosłupa. Wówczas bardzo ważne jest, aby masaż wykonywał wykształcony masażysta, najlepiej po fizjoterapii. Źle zrobiony masaż może nam bowiem niejednokrotnie pogłębić ból, niż go wyleczyć. Nie kierujmy się zatem niskimi cenami, lecz wybierzmy doświadczonego specjalistę.

Drugi typ masażu, to masaż relaksacyjny. Ma on na celu poprawę naszego ogólnego samopoczucia. Często stosowany jest w salonach SPA, ponieważ łączy się go z zabiegami pielęgnacyjnymi. Podczas masażu stosuje się bowiem pachnące oleje i mikstury, które mają dobroczynny wpływ na urodę. Terapia (rehabilitacja elektrostymulacja) zapachowa idealnie poprawia nastrój, działa również zdrowotnie na nasz układ oddechowy. Wiele olejków eterycznych ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Do najpopularniejszych masaży leczniczych należy masaż klasyczny stóp. Natomiast do masaży relaksacyjnych należą zabiegi z czekoladą.

Regularną terapię poprzez masaż poleca się szczególnie osobom podatnym na stres, narzekającym na bóle szyi. Właściwie wykonany masaż ma właściwości uzdrawiające i działa kojąco na nerwy. Zalecany jest także wspomagająco w leczeniu depresji.