Sposoby na mijający czas – jak zapobiegać starzeniu się skóry?

Mijający czas, indywidualna mimika oraz predyspozycje genetyczne powodują, iż na naszych buziach z czasem pojawiają się zmarszczki. Są one świadectwem naszego życia, przeżyć oraz temperamentu, są częścią nas.

Ale dla osób, które nie mogą a także nie chcą z nimi się pogodzić, medycyna estetyczna oferuje zabiegi korekty zmarszczek. Rekomendują one szczególnie 2 metody – dobierane indywidualnie do każdej pacjentki, rodzaju oraz liczby zmarszczek, tj. botox w Warszawie oraz lifting twarzy Warszawa. Pierwsza metoda korekcji zmarszczek mimicznych polega na użyciu toksyny botulinowej, występującej pod nazwą sprzedażową dla przykładu Botox botox wrocław artemed bądź Dysport. Iniekcja botoxu w odpowiednio niewielkiej dawce wywołuje porażenie płytki motorycznej, co w efekcie nie dopuszcza do kurczenia się mięśni. W konsekwencji zostaje częściowo zniesiona ruchliwość w punkcie wstrzyknięcia, co może zapobiec marszczeniu się skóry. Następuje wyrównanie już istniejących zmarszczek – również głębszych mimicznych jak dla przykładu miedzy brwiami.

twarz

Autor: Earthnicity Minerals
Źródło: Earthnicity Minerals

Warto zaakcentować, iż Botox działa jedynie w obrębie tychże mięśni, do jakich został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie działają prawidłowo jak dotąd. Dzięki takiemu zastrzykowi wyraz buzi nie ulega zmianie natomiast zmarszczki zostają wyrównane oraz usunięte. Wiele pacjentek wyraża niepokój, iż na skutek zabiegu likwidowania bruzd Botoxem mogą utracić naturalną wyrazistość twarzy oraz pozyskać tzw. efekt „maski”, która uniemożliwi im wyrażanie emocji. Doświadczony w zabiegach z zastosowaniem Botoksu doktor potrafi poddać procedurze tylko i wyłącznie mięsień odpowiadający za powstawanie bruzd, nie zaś mięśnie dookoła. Dzięki takiemu podejściu mięśnie, które nie zostały czasowo sparaliżowane pracować będą normalnie, a mimika buzi zostanie nie naruszona.

Lifting twarzy w Warszawie jest to zabieg odmładzający, który polega na napięciu tkanek twarzy oraz uniesieniu ich ku górze. Przeprowadza się go głównie w celu naciągnięcia oraz wyrównania skóry buzi, poprawienia konturów oraz wyrównania bruzd. Medyk nacina skórę po czym usuwa jej nadwyżkę. Po zabiegu, przez około dobę, konieczna będzie hospitalizacja. By znaleźć klinikę chirurgi plastycznej w swojej okolicy sugeruję wpisać w wyszukiwarkę przykładowo usuwanie zmarszczek w Warszawie.