Na co uważać wybierając rodzaj diety

Pozbyć się kilogramów wczesną wiosną pragnie większość z nas, tymczasem nie każdy z nas wie jak zrobić to w rozsądny sposób. Najczęściej z pomocą przychodzą nam koleżanki lub… internet – kopalnia wiedzy wszelakiej.

Dieta, warzywa, odchudzanie

Autor: Genkaku
Źródło: http://www.sxc.hu
Chwila na zaznajomienie się z wątkiem i dowiadujemy się, że ostatnimi czasy popularnie stosowanymi dietami są: dieta 1000 kcal, dieta z kaszą jaglaną czy Dukana.

Dieta 1000 kilokalorii opiera się na zmniejszeniu spożywanych kalorii wyłącznie do 1000 dziennie. Naturalnie w postaci potrzebnych organizmowi składników odżywczych, tylko wtedy dieta przyniesie spodziewane rezultaty, a przy tym nie odbije się na naszym zdrowiu. Ciekawe info o dietach!.

Diety z kaszą jaglaną (diety oczyszczające) opierają się nie tylko na utracie wagi, ale na oczyszczeniu organizmu z toksyn. Jedzenie (pizza tarnów) pokarmów bogatych w tłuszcze, białka, białą mąkę i cukier, odbija się niekorzystnie na naszym zdrowiu. Z tej przyczyny bywa, iż narzekamy na ból głowy czy bezsenność. Kasza jaglana jedzona przez co najmniej 3 dni, 5 razy dziennie pomoże nam uporać się z przypadłościami. Przepisów na niskokaloryczne dania z kaszą w roli głównej najlepiej szukajmy w sieci.

Jeżeli mowa o diecie Dukana, podzielona jest na fazy, do których przypisane są wskazane produkty spożywcze. To dobra dieta dla osób, które ostatecznie chcą się pozbyć dodatkowych kilogramów.

Sport, bieganie w parku

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wiedzmy, że najtrudniejsze są początki, gdy organizm usycha z tęsknoty za wcześniejszym jedzeniem. Złudne wrażenie – jeszcze będzie nam za to wdzięczny. Szczególnie istotne jest też, by przy wszystkich dietach pić spore ilości wody mineralnej! Powoduje ona spadek apetytu oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Więcej przydatnych informacji znajdziesz tu.

Głodówki? Tylko trwające parę dni, i to jedynie dla zdrowych organizmów. Skutek? Oczyszczony z toksyn organizm, lepsze samopoczucie, dużo energii, ale kilogramy? Przeważnie te same, więc nie jest to rozwiązanie dla kogoś, kto chce się trwale odchudzić.

Co jakiś czas powstają coraz to nowe, cudowne sposoby na zrzucenie kilogramów. Ważne byśmy rozsądnie podeszli do problemu. Drastyczne diety mogą nas zniechęcić i wywołać uczucie zdenerwowania. Poszukajmy więc takiej, która okaże się bogata w witaminy i minerały, a jednocześnie uboga w puste kalorie i… smaczna. Tylko wtedy unikniemy efektu jojo.