W jaki sposób troszczyć się o ząbki w dorosłym wieku

Promienny uśmiech przedstawiający śnieżnobiałe ząbki to nie wyłącznie przymiot człowieka sukcesu, ale i marzenie niejednej z nas. Poznaj kilka najważniejszych potrzeb twych zębów Codzienna higiena jamy ustnej. To do znużenia przywodzone zdanie wydaje się oczywiste. Niestety, badania pokazują, że w dalszym ciągu wiele osób niezadowalająco dba o powszednią higienę uzębienia albo czyści zęby niedokładnie. Warto zatem przypomnieć, że oczyszczanie zębów przez 2-3 minuty minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, jest ważne w walce o piękny uśmiech.

stomatolog

Autor: Andrew Fresh
Źródło: http://www.flickr.com
Poza zębami musimy czyścić także język, na którym zbierają się liczne bakterie tworzące osad. Poniektóre szczoteczki zawierają specjalną powierzchnię czyszczącą określoną dla języka. Czyszczenie zębów nie ogranicza się jednakże tylko do szczotkowania. Aby efektywnie zatroszczyć się o zęby, powinniśmy także za każdym razem dokonać oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznych, które na ogół zawierają fluor. Nitkowania powinniśmy dokonywać z góry na dół, by nie kaleczyć dziąseł. W celu zwiększenia ochrony jamy ustnej, warto też płukać ją specjalnymi płynami – .

Odkładanie się kamienia nazębnego to naturalny proces, który dotyczy nawet ludzi szczotkujących zęby po każdym posiłku. Do jego budowy przyczyniają się pozostałości pokarmu, bakterie a także substancje mieszczące się w ślinie. Nie jest możliwe bezpieczne oraz skuteczne usunięcie go samemu w

stomatolog

Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com

domu. Stąd też, aby troszczyć się o zęby, stomatolodzy zalecają raz na pół roku wybrać się do gabinetu dentystycznego na zabieg zwany scalingiem. Jest parę typów tego zabiegu, jednakże za najbardziej skuteczny uznawany jest scaling ultradźwiękowy, w czasie którego fale o wysokiej częstotliwości dokładnie kruszą i usuwają kamień z zębów (Kaleta – wybielanie zębów Kraków) i przestrzeni międzyzębowych. W tymże celu można wpisać w przeglądarkę internetową hasło: stomatolog Warszawa Ursynów – szczegóły o psecjalistach.

Atuty zdrowej diety wiążemy z reguły z jej dobroczynnym wpływem na nasze wewnętrzne organy bądź cerę. Ale przecież także ząbki czerpią z jedzenia istotne dla siebie składniki! Ażeby dbać o odporność ząbków, winniśmy dostarczać im odpowiednią liczbę wapnia, najodpowiedniej w połączeniu z witaminą D, która to ułatwia jego wchłanianie. Wapń znajdziemy głównie w mleku jak też jego przetworach tj. maślanka, sery.