Bardzo skuteczne odmładzanie i nie tylko, czyli o zabiegach mezoterapii słów kilka

Odkłada starzenie się w czasie, a przy tym przyspiesza proces pozbywania się celullitu, żylaków, włosów wypadających. Mezoterapia staje się coraz bardziej popularną formą odmładzania i leczenie organizmu, przede wszystkim metodą wstrzykiwania. Walory tej metody widzi coraz więcej narzekających pacjentów. W kontekście łysienia, coraz mocniejszego bólu związanego z żylakami musimy zdecydować się na chociażby wyciszenie dolegliwości.

mezoterapia

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Przynajmniej na jakiś czas. Mezoterapia mezoterapia mikroigłowa w salonie glowspa nie była i nie jest remedium na wielowieczność – nikt obeznany nie zasugeruje złotego środka. Ludzkiego ciała nie da się oszukać biologicznie, w swoim czasie odbije się na nim intensywna eksploatacja, która „odwdzięczy” się chorobą, bólem lub innym kłopotem natury cielesnej. Gdy jesteś młody i już zauważasz u siebie wypadające włosy, narastający cellulit,pojawiają się rozstępy – być może musisz zdecydować się na zabieg mezoterapii. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu z urządzenia na wzór „pistoletu”. Przez cieniutką igłę dostarczamy organizmowi substancji, która ma zapobiec szybkim objawom starzenia. Medycy napominają, że następne ukłucia nie bolą bardziej niż zwykłe szczepionki. W przypadku problemów z wypadaniem włosów nie potrzeba nawet znieczulenia – przy kolejnym wkłuciu pacjent niemal nic nie czuje. Ciekawe informacje dla zaciekawionych: .

Zabiegi wykonują lekarze specjaliści, często w prywatnych usługach leczniczych, mający za sobą niejedno szkolenie z mezoterapii. To pogranicze dziedzin: szkolenia kosmetyczne i stricte medyczne. Przed mezoterapią wykonują oni fachowy wywiad-rozpoznanie z klientem, dopytując go o drobiazgowe sprawy. Powiązane ze stylem życia, uwarunkowaniami, wcześniejszymi operacjami. Dopiero po całościowym raporcie mogą wyciągnąć wiążące wnioski i zadecydować ile i jakiej substancji można wstrzyknąć. Kombinacje preparatów zależą tylko od lekarza-specjalisty, co poddaje ten zawód szczególnemu zaufaniu społecznemu. Zobacz więcej: Cosmed.

mezoterapia

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Mezoterapia posiada jedną wyraźną przewagę nad preparatami wcieranymi przeciw zmarszczkom – „dokopuje” się do skóry właściwej, a nawet ją przenika. Dzięki temu możemy być pewni, że zabieg nie przyniesie skutków jedynie powierzchownych. Za sprawdzenie poziomu skóry twarzy (bez wszczepień) wydamy około stu złotych, zabieg to koszt około kilkuset złotych.