NormyISO18001, HACCP, BADANIA MIKROBIOLOGICZNE Zainteresowany?.Skontaktuj się z nami

Wszystkim zależy na tym by to, co znajduje się w naszej lodówce a potem trafia do naszej buzi było nieszkodliwe i wartościowe. Nie chcemy mieć kłopotów z tym, co przełknęliśmy a później strawiliśmy.

Stąd też tak istotne jest by żywność – czytaj ten artykuł: żywność ekologiczna – sprawdzano i spełniała wszelkiego typu standardy. W naszym państwie dba się o to by żywność była jak najlepszej jakości. Standardy takie jak iso 18001 (ciekawy artykuł) czy Haccp dają nam mieć pewność, że to, co jemy jest nieskażone. System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli – czyli System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, to system, który ma na celu określić poszczególnych etapów badania żywności. Ma on zapewnić bezpieczeństwo pokarmom. W jaki sposób? Między innymi przez identyfikację pokarmów oraz oszacowanie możliwych zagrożeń względem wymagań zdrowotnych danego pokarmu. Istotnym elementem działania jest też sprawdzanie przebieg produkcji i obrót produktami. Haccp ma też pomóc w wyeliminowaniu nieodpowiedniej żywności, które dostały się do obrotu.

Badania, laboratorium

Autor: 123dan321
Źródło: http://www.sxc.hu

MIKROBIOLOGIA

Wiele ludzi nie lubi biologii w szkole. Jednak sporo z tego, co wynosimy, albo przynajmniej planowo mielismy wynieść z zajęć z biologii mogłoby okazać się przydatne w życiu. Między innymi wszystko, co dotyczy elementami mikrobiologii. Mikrobiologia to nauka, zajmująca się różnego rodzaju grzybami, wirusami i różnymi innymi małymi organizamami. To badania mikrobiologiczne

badania mikrobiologiczne

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

pozwalają mieć pewność, że żywność, które jemy, jeśli posiada bakterie, to jedynie te, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasz organizm. Wszystkie badania mikrobiologiczne pozwalają na wykrycia złych substancji w badanej pokarmach, albo w ciele człowieka. Nie tylko w jedzeniu pojawiają się niechciane bakterie, ale też w ciele człowieka. Jeśli w organizmie ludzkimi możemy z nimi walczyć o tyle, gdy widzimy pleśń na wędlinie czy owocu musimy wyrzucić całość do kosza. Przez naszym babciom i ciotkom ciągle myślimy, że wystarczy odkroić zepsuty kawałek i potem raczyć się resztą jedzenia. Jednak jest to dość niebezpieczne podejście. Niestety nigdy nie mamy pewności, że zakażenie nie przeszły na całość produktu. O ile kupując jakiś produkt w sklepie możemy mieć pewność, że jest on gotowy do spożycia, bo by trafić na półce musiał spełniać wszystkie kryteria, o tyle to, co robimy z produktem, gdy pojawia się w naszym mieszkaniu zależy tylko od nas. Tak, więc pamiętać o odpowiednim przechowywaniu żywnościi o zwracaniu uwagi na datę przydatności do spożycia.