Na czym polega mikroskopowe badanie kropli krwi

Badanie kropli krwi to technologia badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej równowagi, nazwanej homeostazą. Warunkiem stabilności organizmu jest podtrzymanie parametrów jego krwi na właściwym poziomie. Początki wykorzystywania tej metody datuje się na początek ubiegłego stulecia, kiedy w obrazie mikroskopowym monitorowano krew pod kątem obecności krętków bladych we krwi, świadczących o zachorowaniu na kiłę.

Od tamtej pory technika optyczna pozwala na osiąganie lepszych jak też wyraźniejszych powiększeń, kamera cyfrowa zamontowana na osi optycznej mikroskopu, przesyła na bieżąco obraz zaczerpniętej krwi na ekran komputera gwarantując wykonywanie zdjęć preparatu, a wręcz rejestrację obrazów poruszających się erytrocytów, leukocytów, i pozostałych składników żywej krwi, jak też składników niepożądanych.

Przebieg badania. Kropla krwi z nakłutej opuszki palca nanoszona jest na szkiełko i po odpowiednim przygotowaniu obserwowana jest pod mikroskopem. W trakcie prowadzonej analizy preparatu, zainteresowany ma możliwość obserwacji swej krwi na ekranie komputera. W jaki sposób przygotować się do badania? Co najmniej 24 godziny przed testem nie wolno spożywać alkoholu. W dniu badania nie pijemy kawy naturalnej i 2 godziny przed badaniem nie konsumujemy posiłku. Około 30 min.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej (http://www.niebieskarzeka.pl/psychoterapia-indywidualna/) na prezentowany wątek – informacje okażą się na pewno niesamowicie wciągające, więc kliknij tu i zobacz więcej.

przed testem wypijamy ok. 0,5 litra wody. Analiza żywej kropli krwi to niezwykła możliwość obejrzenia tego, co mieści się wewnątrz nas, oraz z czego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy.

Analiza żywej kropli krwi może naprowadzać na między innymi: istnienie pasożytów w organizmie. Podczas analizy krwi zdołamy dostrzec przeciwciała zaświadczające o istnieniu w układzie jaj pasożytów – dowiedz się o analizie zdrowej kropli krwi. Dzięki mikroskopowej analizie w jasnym polu widzenia wykrywalna jest obecność drożdżaków. W próbce widać tak pojedyncze grzyby, jak również całe ich kolonie. Agregacja erytrocytów wskazuje na zakwaszenie organizmu.

badanie krwi

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Przyczyną może być dieta wysoko tłuszczowa, spożywanie smażonych potraw jak też żywności wysoko przetworzonej, białego cukru, napojów energetyzujących, kawy, dużych ilości mięsa i środków chemicznych serii E – spulchniaczy, wzmacniaczy smaku, przeciwutleniaczy. Zakwaszenie może być również konsekwencją nadmiaru przyjmowanych medykamentów, palenia tytoniu, nadużywania alkoholu. Krew o nazbyt kwaśnym odczynie obniża odporność organizmu i równocześnie tworzy środowisko korzystne do rozwoju drobnoustrojów, co zwiększa zapadalność na choroby.