Zapobieganie najskuteczniejszym sposobem na nieprzyjemne rozstępy, rola Sculptra w nowoczesnej kosmetyce.

Każdy chyba z nas chce wyglądać jak najlepiej, jednak natura niekiedy lubi ludziom spłatać figle. Na skórze mogą się pojawić różnego rodzaju blizny, rozstępy albo przebarwienia, jakie czasami mogą w znaczny sposób pogorszyć wygląd. Niekiedy mogą one wyniknąć z zaniedbań danej osoby, ale są również takie na jakie nie ma się wpływu, powstałe na przykład z powodu choroby albo wypadku.

wellderm.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi/zabiegi-laserowe/palomar-starlux-500/

Autor: CROMA
Źródło: CROMA
Wielu kłopotom skórnym da się jakoś zapobiegać – to jest najwygodniejsze wyjście i najczęściej także znacznie tańsze od ich ewentualnego leczenia. Jeżeli się już jednak pojawią, to na szczęście obecnie można sobie z większością z nich bardzo dobrze radzić, choć oczywiście czasami może to sporo kosztować. Nowoczesne lasery i inne urządzenia, specjalne kremy, maści i preparaty mają dużą skuteczność, radzą sobie z różnymi przebarwieniami skórnymi, przekrwawieniami, znamionami czy nawet tatuażami. Od niedawna dostępne są także metody na usuwanie rozstępów, które jeszcze niedawno były dużym problemem dla wielu młodych mam.

Rozstępy przeważnie pojawiają się u pań, jakie będą się spodziewać dziecka. W wyniku zmian hormonalnych jakie są związane z ciążą maleje elastyczność i wytrzymałość skóry. Jeżeli dołoży się do tego zwiększenie wagi, to w pewnym momencie włókna pęcznieją i na skórze pojawiają się cieniutkie początkowo, a później rozszerzające się paski. Są one niestety bardzo trwałe i trudne do wyeliminowania, z tego też powodu najlepszą metodą będzie odpowiednia profilaktyka.

Bardzo dobrze będą się w niej sprawdzać różnego rodzaju maści i kremy, jakie nawilżają skórę i dostarczają składników sprawiających, że stanie się ona bardziej elastyczna i wytrzymała. Jeśli jednak z jakiś powodów rozstępyrozstępy eksfoliacja kwsami w salonie glowspanak pojawią, to od niedawna jest również skuteczny sposób na to, żeby sobie z nimi poradzić.

Wykorzystuje się w nim kwas polimlekowy popularny też pod nazwą Sculptra. Pobudza on wytwarzanie naturalnego kalogenu i sporo może zwiększyć sprężystość naskórka, i dzięki swoim właściwościom jest coraz szerzej wykorzystywany w zabiegach odmładzających czy korygujących defekty.