Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu psychologa?

Schorzenia za zakresu psychologii mają tę przypadłość, że wymagają przedyskutowania, odnalezienia ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka konieczność – rozpoczęcia leczenia. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym osobom może dać ten sam rezultat jak wizyta w poradni?

złość

Autor: Andrew Quartley
Źródło: http://www.flickr.com
Jak znaleźć psychologa we Wrocławiu?
Walorem wizyty w poradni jest to, że mamy do czynienia z wykształconą i doświadczoną osobą, która wykonuje zawód psychologa z powołania. Kontakt oko w oko jest zdecydowanie bardziej spontaniczny, bardziej nastawiony na aktywne słuchanie i na tworzenie więzi z człowiekiem, który tego potrzebuje. Pierwsza wizyta w poradni jest niesłychanie istotna, bowiem zawsze ma wpływ na kolejne wizyty lub ich zaniechanie. Jednak są też pewne opory związane z wizytą bezpośrednią. Część osób nie potrafi się otworzyć i zwierzyć ze swoich problemów.

Czasem hamulcem jest fakt, że w mniejszym miasteczku jest tylko jeden psycholog (Sprawdź psycholog warszawa mokotów patryk roczon) Wrocław akurat do tych miast się nie zalicza i nie trzeba się obawiać żadnego napiętnowania ani tego, że specjalista rzadko przyjmuje w swoim gabinecie. Leczenie psychologiczne we Wrocławiu jest o tyle prostsze, że możemy wybierać spośród kilkudziesięciu nawet gabinetów w całym mieście. Tym sposobem możemy udać się do psychologa, który jest w miarę niedaleko naszego miejsca zamieszkania lub do tego, który zyskał najlepsze opinie. Pomocne będzie poszukanie w internecie pod hasłem “psycholog Wrocław”. Jest wiele osób, które myślą, że jeżeli mówimy o leczeniu, to powinno ono odbywać się tylko bezpośrednio, bowiem tak, jak innych chorób nie leczylibyśmy internetowo, tak choroby mające związek z delikatną psychiką człowieka nie powinny być analizowane wyłącznie na odległość.

Nerwica – gdzie we Wrocławiu szukać pomocy?

Jakiś czas temu powstało bardzo dużo miejsc z poradami psychologicznymi. Być może jest to odpowiedź na fakt, że wiele osób czuje się lepiej kiedy może opowiedzieć o swoim problemie całkiem anonimowo i właściwie oczekuje raczej komentarzy, zainteresowania swoją osobą, niż rady specjalisty. Są osoby, które konsultują diagnozę z innymi psychologami i proszą na forum o ocenę wystawionej przez fachowca opinii. Ale wiele ludzi nie ma zaufania do pomocy psychologicznej udzielanej przez internet. Często jest ona bezpłatna i trudno obciążyć kogoś odpowiedzialnością za ewentualne konsekwencje.

pacjent u psychologa

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląda na to, że lepiej skorzystać z pomocy internetowego psychologa niż żadnego, ale leczenie psychologiczne we Wrocławiu czy innym większym mieście jest stosunkowo łatwo dostępne, nie jest sprawą wstydliwą czy zakazaną, dlatego wszyscy, którzy odczuwają potrzebę takiego leczenia, powinni wybrać się do psychologa i rozpocząć terapię. Kiedy potrzebujesz pomocy