Aparaty tlenowe – pomocnicze urządzenia dla ludzi mających kłopoty płucne

Wielu ludzi ma kłopoty z płucami, a efektem tych dolegliwości może być niedotlenienie chorego. W niektórych przypadkach długotrwała choroba spowodować może tak rozległe zniszczenia płucnej tkanki, że ich możliwość do pobierania czystego tlenu z otoczenia drastycznie spada.

A będzie to niezwykle groźne dla organizmu, ponieważ otrzymuje on znacznie mniej tlenu niż jest wymagane, a co za tym idzie narządy wewnętrzne tego tlenu także dostają w za małej ilości. W dłuższych okresach czasu konsekwencje takiego stanu są ogromnie

Lekarze podczas zabiegu

Autor: CEHURD CEHURD
Źródło: http://www.flickr.com

niebezpieczne. W szczególności wrażliwe na niedobór tego pierwiastka są układ nerwowy oraz serce, ludzie mający problemy z niedoborami tlenu męczą się bardzo szybko, miewają problemy z wykonywaniem najprostszych czynności, a także z przemęczeniem i koncentracją. Przy dłużej trwającym niedostatku nastąpić może duże skrócenie długości życia, a także nieodwracalne uszkodzenie narządów wewnętrznych, niemożliwe w późniejszych latach do zredukowania. Dlatego też w sytuacji kłopotów z drogami oddechowymi należy przez cały czas podchodzić do tego bardzo poważnie, szczególnie że są już metody, jakie pozwalają na znaczne zmniejszenie symptomów, wygodne do zastosowania w domach.

Najprostszym sposobem na poprawę jakości życia osób z problemami płucnymi jest

Personel medyczny

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com

dostarczanie im tlenu w odpowiedniej dawce. Jeszcze do niedawna kuracje tlenowe były używane tylko na oddziałach szpitalnych, ale przecież pacjenci nie mogli przez całą chorobę przebywać w szpitalnej sali, szczególnie jeśli dawali radę prowadzić zwyczajne życie. Obecnie standardem stało się instalowanie przyrządów do podawania tlenu w mieszkaniach chorych, dzięki czemu mogą oni bez przerwy mieć zapewniony dostęp do używanego sprzętu, a także nie zajmują bez potrzeby szpitalnych łóżek.

Najnowsze koncentratory tlenu są łatwe w obsłudze i przynieść mogą ogromną poprawę stanu zdrowia chorych, jeżeli będą ich używać systematycznie. Sprawdź wypożyczalnię. Niezwykle przydatny okazać się także może koncentrator tlenu, pochłania on większość azotu znajdującego się w powietrzu, a tym samym powiększa stężenie tak potrzebnego tlenu. Urządzenia te są łatwe i proste w obsłudze i znacznie bezpieczniejsze od stosowanych przed laty butli z tlenem.