Lekarz urolog

Przyjęło się twierdzić, że urolog to specjalista od chorób męskich. Dzieje się tak być może dlatego, że tak naprawdę częściej pacjentami poradni urologicznych stają się panowie. Lecz urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się funkcjonowaniem, budową i rozwiązywaniem problemów narządów moczowo-płciowych. Rozpoznaje i leczy między innymi takie choroby, jak stany zapalne, popuszczanie moczu, infekcje, impotencja, nowotwory albo zaburzenia funkcji narządów moczowo-płciowych, między innymi pęcherza moczowego, męskich narządów płciowych czy nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym że urolog jest lekarzem specjalistą, przed wizytą wymagane jest uzyskanie odpowiedniego skierowania od swego lekarza pierwszego kontaktu. Gdy mamy to już w rękach, powinno się w sieci internetowej spróbować poszukać poradni znajdującej się w pobliżu, lub, jeżeli planujemy wizytę prywatną, gabinetu, gdzie cena będzie dla nas akceptowalna. W internecie znaleźć można także opinie na temat wybranych lekarzy lub całych gabinetów. To bardzo przydatna wiedza, jednak nie powinno się jej ufać, gdyż powszechnie wiadomo, że komentarze są bardzo subiektywnymi ocenami tego co myślą pacjenci. Interesująca oferta dla pań: całość tutaj.

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Może się także zdarzyć, że są one wynikiem działania konkurencji, a nie rzetelnymi ocenami napisanymi przez leczonych pacjentów. Zatem, po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła na przykład pediatra, uzyskamy wykaz poradni i prywatnych gabinetów z nazwiskami lekarzy z tą specjalizacją. Wystarczy wybrać jeden z adresów i zarezerwować termin wizyty. W przypadku gabinetów korzystających z kontraktów z NFZ czas oczekiwania zapewne będzie dłuższy niż, gdy zaplanujemy wizytę w pełni płatną. Warto też wykonać badania: całość tu.

W obu tych przypadkach, żeby wizyta nie poszła na marne, trzeba się do niej dobrze przygotować.

Jeśli chcesz bezzwłocznie wyszukać analogiczne artykuły odnoszące się do omawianego problemu, zobacz dodatkowe info na podobnej stronie.

Dobrze na kartce spisać leki, które się bierze, choroby przebyte w ostatnim czasie oraz wykonane medyczne zabiegi. Należy też przypomnieć sobie występujące objawy chorobowe, występujące do tego czasu, żeby móc przekazać lekarzowi bardzo szczegółowe informacje. Pomoże to skutecznie i szybko odgadnąć możliwe schorzenie i co się z tym wiąże od razu zastosować odpowiednie leczenie.