Leki z domowej apteki na dziecięce problemy. Jak szybko pomóc dziecku odzyskać zdrowie?

Naszym maluszkom może doskwierać dużo różnych dolegliwości, ale można im całkiem szybko zaradzić mając w zanadrzu kilka szybkich sposobów. Od razu dobrze jest sięgnąć po środki naturalne, użyć olejków eterycznych, zaparzyć napary z ziół, a dopiero po tym sięgnąć po lekarstwa apteczne.

herbata ziołowa

Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®
Na początku trzeba ocenić, co stało się powodem kiepskiego samopoczucia dziecka. Czy to na dolegliwości żołądkowe, jak i ból głowy albo na lekką gorączkę możemy wprowadzić produkty ziołowe. Działają łagodnie na ciało, więc wymagają więcej czasu na działanie i zwalczanie objawy chorób, ale ważne jest, aby poczekać, myśląc o wrażliwym żołądku malucha i skutki uboczne leków aptecznych. () Przy podawaniu ziołowego preparatu maluchowi na częste dolegliwości dziecięce, trzeba zacząć od małej porcji. Należy monitorować dziecko, jego reakcje na konkretny produkt lub ich mieszankę. Dolegliwości dziecięce mogą być leczone dzięki ziołom, lecz wymaga to obserwacji połączonej z trafną oceną sytuacji. Zwykle naturalne środki, jak ekstrakty z ziół są dość dobrze tolerowane przez maluchy, ale należy zachować czujność. W końcu to również swego rodzaju leki. Na problemy żołądkowe możemy podać herbatę z dziurawca, na przeziębienie napar z lipy i malin. W przypadku ogólnego osłabienia organizmu – mieszanka kilku ziół. Na alergię stosujemy olej z czarnuszki i mlecz. W przeziębieniu czy bólu głowy możemy także zastosować inhalację z olejami eterycznymi (eukaliptus, olej pichtowy), a na przesilenie wiosenne aromaty cytrusowe.

krople dla dzieci

Autor: Lehning
Warto także lekko skropić rant podusi albo kołdry, by usprawnić oddychanie i wprowadzić dzieci w dobry nastrój.

Podobnie ciekawy artykuł odnajdziesz pod tym linkiem – przekonasz się, że jest bardzo wciągający, więc zobacz go.

Przyzwyczajenie do aromatu jakiegoś olejku ułatwi radzenie sobie z wieloma sytuacjami, takimi jak nocowanie u kogoś, pobyt w szpitalu. Miły, znajomy aromat przyniesiony z domu zredukuje stres z tym powiązany i ułatwi zasypianie.

Naturalne medykamenty cieszą się teraz dużą popularnością, ponieważ ich aplikowanie może być bezpieczne i rodzice mają poczucie, iż rzeczywiście leczą, nie faszerując przy tym maluchów dodatkowymi składnikami leków aptecznych. Nie wiesz gdzie zamówić takie produkty, zobacz tutaj: internetowa allecco.pl.