DOBRZY WE WROCŁAWIU DLA MAM

Dziecko,które przychodzi na świat zawsze wygląda tak samo, jest małe pomarszczone i niezbyt wiemy czy jest ładne czy brzydkie, ale dla każdego rodzica jest najpiękniejsze na świecie. Po 9 miesiącach każda matka jest szczęśliwa, że maluch w końcu pojawił się na świecie.

Nie wszystkie kobiety dorosły do tego, by zostać matkami, dlatego spore grono kobiet nie dba o siebie w ciąży. Poza tym sporo matek zaniedbuje badania (sprawdź gdzie kupić test pernatalny sanco) kontrolne a to raczej nie jest dobre ani dla przyszłych mam, ani dla rozwijającego się płodu. Powinno się mieć stały kontakt z neonatolog we Wrocławiu – więcej – by na wszystkie odstępstwa które można wychwycić podczas badań reagować natychmiast. Neonatologia to gałąź medycyny, która jest jedną z trudniejszych specjalizacji. Nie dość, że trzeba znać od A do Z małe ciałka pacjentów, to trzeba też znać się na ginekologii i położnictwie. Neonatolog musi całościowo spoglądać i na matkę dziecka i na dziecko. To bardzo holistyczne podejście pozwala neonatologom działać we właściwy sposób bez względu na to, czy na świat przychodzi zdrowy i śliczny bobas, czy dziecko przychodzi na świat za wcześnie, albo, gdy jest chore.

lekarze z kliniki

Autor: tu Foto con el Presidente
Źródło: http://www.flickr.com

REHABILITACJA DLA MALUCHA
Wiele osób słysząc o zajęciach rehabilitacyjnych, najczęściej wyobrażamy sobie ludzi po wypadkach, którzy potrzebują ćwiczeń by odzyskać pełną lub chociaż częściową sprawność. Tymczasem potrzebna jest też często rehabilitacja dzieci. Dzieci muszą ćwiczyć często po, to żeby w ogóle mogły być sprawne.

hoplacrd.pl

Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli dziecko jest odpowiednio prowadzone od maleńkości to rehabilitacja przyniesie oczekiwane efekty, ale czasem zdarza się tak, że jakaś wada przychodzi z czasem. Jednak często zdarza się tak, że rodzic nie wie, że coś jest jego dziecku, dopiero z czasem wada wychodzi na jaw, a wtedy może być już za późno by nasza pociecha była w stu procentach sprawna. Zdarza się, że i noworodki potrzebują zajęć rehabilitacyjnych. Wiadomo, że rehabilitacja jest dostosowana do możliwości osoby i do jej wieku. Jeśli chcemy by rehabilitacja u naszych dzieci była skuteczna musimy pamiętać o systematyczność. Dorosły człowiek jest odpowiedzialny za rehabilitację dziecka, bo ono samo często nie jest w stanie powiedzieć, że coś jest nie tak.